czwartek, 6 grudnia 2018

,,Trzy życzenia" Katarzyna Michalak

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 352
Do kupienia: Gandalf

Katarzyna Michalak stworzyła nierówną trylogię mazurską, ale czwarty tom serii ,,Trzy życzenia" jest naprawdę fenomenalny!

Natalia trafia do dworku, gdzie postara się znaleźć ukojenie od swoich problemów. U Jadwini pojawia się także Damian z siostrzyczką Alą, którą udało mu się wyrwać od nieciekawej rodziny. Niebawem mają pojawić się tam kolejni goście. Czy w życiu bohaterów jest szansa na lepsze jutro?

O ile poprzednie trzy części były bardzo nierówne pod względem poziomu, bohaterów spotykało mnóstwo tragedii, aż za wiele na tak mało stron, o tyle czwarty tom okazał się po prostu cudowny. Co prawda, Boże Narodzenie pojawia się dopiero na ostatnich stronach, jednak historie bohaterów wyciskają łzy z oczu.

Tym razem możemy poznać dalsze losy postaci znanych nam z trylogii mazurskiej, ale także zapoznać się z historiami zupełnie nowych postaci. Nie ukrywam, że z tą powieścią zapoznałam się z prawdziwą przyjemnością.

,,Trzy życzenia" Katarzyny Michalak to już ten poziom zaawansowania, w którym trzeba koniecznie znać poprzednie części, by lepiej zrozumieć wydarzenia opisane w tym tomie. Zapoznajcie się z nim w wolnej chwili, jeśli nadarzy się ku temu okazja.


Moja ocena: 5,5/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


3 komentarze:

  1. Ja nie czytałam poprzednich części więc póki co nie mam tej książki w planach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zamierzam kupić ją babci na święta, także mam nadzieję, że jej również się spodoba. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Szkoda, że trzeba koniecznie znać poprzednie części, by lepiej zrozumieć wydarzenia opisane w tym tomie. W takim razie muszę odpuścić sobie tę serię.

    OdpowiedzUsuń