piątek, 7 grudnia 2018

,,Dwanaście życzeń" Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 318
Do kupienia: Gandalf

Książek świątecznym w tym roku wyszło kilkadziesiąt. ,,Dwanaście życzeń" jest kolejną z tych, które możemy zobaczyć na tegorocznym rynku wydawniczym.


Mnogość bohaterów naprawdę może przerażać. Prawie wszyscy dodatkowo są rodziną, co jeszcze bardziej utrudnia ich identyfikację. Idzie się w tym wszystkim poplątać. Mamy kobietę, która cieszy się, że wyrwała się z rodzinnego domu. Jest umierający ojciec, córka pragnąca popełnić samobójstwo, babcia chodząca na lekcje tanga. A to wszystko dzieje się w dwa dni.

Gdyby nie chęć zapoznawania się ze świątecznymi pozycjami pewnie nigdy bym nie natknęła się na tę powieść. Fabularnie jest całkiem ok, aczkolwiek nie jest to szczyt rewelacji. Z nurtu świątecznego wyszły w tym roku naprawdę o wiele ciekawsze publikacje. Ta jednak przekazuje nam ważne rodzinne wartości.

Karolina Głogowska i Katarzyna Troszczyńska na kartach swojej powieści poruszają naprawdę sporo wątków. Mam wrażenie, że są one jednak nie do końca rozwinięte, napisane jakby na szybko, pourywane w połowie. Książka zyskałaby na jakości gdyby nieco rozbudować niektóre fakty. W obecnym wykonaniu powieść nie wywarła na mnie zachwycającego rezultatu.

,,Dwanaście życzeń" to publikacja tak naprawdę na kilka godzin. Czyta się dość szybko, jednak bez rewelacji fabularnych. Nie żałuję, że się z nią zapoznałam, ale w tym roku ukazały się bardziej wciągające świąteczne pozycje.


Moja ocena: 4/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


3 komentarze:

  1. Nie mam tej książki w swoich planach na te święta.

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro ta lektura tak nie wciąga, to zostawię ją sobie może na przyszły rok, jeśli znajdę czas. Na półce czeka zbyt wiele dużo bardziej porywających książek.

    OdpowiedzUsuń
  3. Chcę przeczytać tę książkę, ale nie wiem kiedy mi się to uda, bo teraz inne czekają w kolejce. ;)

    OdpowiedzUsuń