Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

sobota, 3 lipca 2021

,,Życie zaczyna się jutro" Magdalena CzmochowskaMagdalena Czmochowska to autorka, która nie boi się podejmowania trudnych tematów. ,,Życie zaczyna się jutro" to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością.

Oliwia znajdowała się w depresyjnym nastroju, po śmierci męża nie miała ochoty  na wychodzenie z domu, wstawanie z łóżka, czy sprzątanie. Z pomocą przychodził jej sąsiad. Główna bohaterka jednak z dnia na dzień stawała się coraz bardziej otwarta na otaczający ją świat, stawiając sobie nowe wyzwania do zrealizowania. Czy miała kiedyś w pełni wrócić do radosnego życia?

Magdalena Czmochowska w swojej powieści poruszyła temat depresji, przez którą bohaterka nie mogła normalnie funkcjonować. Bliscy, ku jej rozdrażnieniu, starali się wyciągać ją do ludzi, jednak to nie był dla niej odpowiedni moment. Podzielenie losów kobiety na dni na pewno daje jaśniejszy obraz sytuacji, jak to się przedstawiało u wymyślonej postaci.

Pisanie o chorobach na pewno nie jest łatwe. W tej pozycji, która jest przygnębiająca, pojawiają się jaśniejsze promyki słońca. Zabrakło mi tutaj jednak jeszcze większego wniknięcia w psychikę kobiety, ukazania, jak to wygląda, w jaki sposób można sobie z tym poradzić. Niektóre wątki zostały także w moim odczuciu poruszone zbyt pobieżnie.

,,Życie zaczyna się jutro" Magdaleny Czmochowskiej to pozycja, która pokazuje, jak może wyglądać życie osoby chorej na depresję.

Wpis powstał w ramach współpracy z PASCAL.     
 
 

15 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa tego wydania i jakie wywrze na mnie wrażenie ta pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz coraz więcej mówi się o depresji... nawet pisze książki i słusznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że ta książka porusza ważny tematy. Na pewno na plus.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam wcześniej do czynienia z ta autorką - ale jest warta uwagi! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez jeszcze nie miałam okazji spotkać się z jej ksiązką, może w wakacje wpadnie mi w ręce. :)

   Usuń
 5. Ważny temat depresji - ciekawe, czy został tu odpowiednio dobrze ujęty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Depresja to problem a znajomi nie zawsze potrafią pomóc...

  OdpowiedzUsuń
 7. Temat trudny, ale właściwie użyty może stać się kanwą ciekawej powieści. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pisanie o chorobie, czy stracie nie jest łatwe. Jest to niezwykle trudne nawet. Depresja wciąż wydaje się być tematem niezrozumiałym. Nie znam autorki, ale w wolnej chwili będę chciała przeczytać tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 9. Depresja to bardzo ważny temat. Intrygująca książka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciąż tak mało o niej wiemy, nawet takie ksiązki podnoszą jej społeczną świadomość.

   Usuń
 10. Szkoda trochę, że tak po łebkach potraktowano kilka wątków, ale z drugiej strony nie da się wszystkiego upchnąć bez straty dla fabuły.

  OdpowiedzUsuń
 11. Depresja jest szalenie podstępną chorobą, dotyka nie tylko chorego, ale całą rodzinę, warto wiedzieć o niej, dobrze, że i w takiej formie popularyzowana jest wiedza na jej temat.

  OdpowiedzUsuń
 12. Trochę nie po mojej myśli tytuł, wolałabym koncentrację na teraźniejszości, ale z pewnością ma uzasadnienie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pisanie o chorobie nie jest łatwe.na ten moment nie planuję jej czytać.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń