czwartek, 4 stycznia 2018

,,Tajemnica lorda Listerdale'a" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 262
Do kupienia: Gandalf

Rok 2017 kończyłam ,,Śmiercią na Nilu" Agathy Christie, więc 2018 postanowiłam zacząć jej zbiorem opowiadań pt. ,,Tajemnica lorda Listerdale'a".

Zbiory opowiadań Agathy Christie nie do końca zawsze do mnie przemawiają i tak było też w przypadku tej pozycji. Tym co łączy te opowiadania są bohaterowie w większości z wyższych sfer, wątek miłosny, delikatny podstęp kryminalny i naprawdę zaskakujące zakończenia. Nie jest to może powieść, którą będę długo wspominać, jednak jej lektura nie wydawała mi się bardzo nużąca.

Tytułowe opowiadanie pojawia się jako pierwsze. Głównymi bohaterkami są matka z córką i synem, którzy mają bardzo małe dochody. Niespodziewanie udaje im się wynająć dom po bardzo okazyjnej cenie. Syn nie wierzy w takie zbiegi okoliczności i zaczyna wietrzyć jakiś podstęp. Czy uda mu się do czegoś dotrzeć?

Podobały mi się prawie wszystkie opowiadania, były one mniej więcej tej samej objętości, choć pojawiło się kilka krótszych. Ten zbiór opowiadań jest dość nowatorski pod względem treści w dorobku Agathy Christie, niemniej ciekawy.

,,Tajemnica lorda Listerdale'a" to średniej objętości książeczka, z którą możecie się zapoznać gdy lubicie zbiory opowiadań lub, tak jak ja, macie w planach zapoznanie się z całą twórczością autorki.

Moja ocena: 4/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone
1 komentarz: