środa, 3 stycznia 2018

,,Śmierć na Nilu" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010
Format : Książka
Liczba stron: 336
Do kupienia: Gandalf

W 2017 roku zapoznałam się aż z 37 siedmioma książkami Agathy Christie. ,,Śmierć na Nilu" była ostatnią z nich.

Herkules Poirot co prawda przebywał w Egipcie na urlopie, jednak nie zawsze wszystko musi iść po naszej myśli. Linnet Ridgeway, piękna i bardzo bogata młoda kobieta, postanowiła poprosić detektywa o pomoc. Niedawno wyszła za mąż za człowieka, który był narzeczonym jej najbliższej przyjaciółki. Porzucona bohaterka teraz ich prześladuje, podążając wszędzie ich tropem. Czy nowożeńcom uda się przed nią uciec?

Książki z Herkulesem Poirot należą do jednych z moich ulubionych w dorobku autorki. ,,Śmierć na Nilu" to jedna z bardziej obszernych pozycji Agathy Christie, z którymi miałam okazję zapoznać się do tej pory. Zazwyczaj bardzo szybko wciągam się w jej kryminały i nim się spostrzegę czytam ostatnie zdania. Zdarzają się też jednak pozycje bardzo słabe lub dość dobre, takie jak ,,Śmierć na Nilu".

Ostatnia publikacja Christie, z którą miałam okazję się zapoznać, jest bardzo ciekawa, jednak, moim zdaniem, można by ją nieco skrócić, gdyż niektóre momenty wydawały mi się nieco przydługie i nieco nużące. Można było z powodzeniem wyeliminować lub skrócić niektóre fragmenty. Niemniej, zakończenie i tak okazało się zaskakujące.

,,Śmierć na Nilu" nie polecę Wam może na pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale na któreś z kolei już tak. Mnóstwo bohaterów zjeżdżą do Egiptu, a każdy z nich ma w tym jakiś swój cel. Czy Herkules Poirot jednak podejmie się kolejnego zlecenia? Początkowo nic na to nie wskazuje, a jak było ostatecznie przekonacie się z lektury tej powieści.

Moja ocena: 4.5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone
2 komentarze:

 1. Cześć :)
  Z Agathą Christie do tej pory miałam raz do czynienia i to nie przypadek powieści o belgijskim detektywie, niemniej chodzi za mną myśl, by w tym roku zmienić ten stan rzeczy i sięgnąć po jej dzieła.
  "Śmierć na Nilu" wydaje się być dobrym punktem na początek.
  Pozdrawiam, wszystkiego dobrego w nowym roku!
  #CleoMCullen

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dawno nie czytałam tego tytułu :) w książkach Christie piękne jest to, że zawsze zapomina się końcówki :D przynajmniej ja tak mam :)

  OdpowiedzUsuń