Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

sobota, 11 września 2021

,,Klerycy. O życiu w polskich seminariach" Mariusz Sepioło

 ,,Klerycy. O życiu w polskich seminariach"


,,Klerycy. O życiu w polskich seminariach" Mariusza Sepioło to jedna z tych książek, która także znajdzie swoich odbiorców.

Stosunek do księży jako społeczeństwo możemy mieć różny i między innymi o tym jest też ta książka. Podzielona jest ona na kilka rozdziałów, autor oddaje głos byłym lub obecnym księżom, tym, którzy wywodzili się z bogatych, ale też biednych i patologicznych rodzin. Całość czyta się naprawdę sprawnie.

Jak możemy dowiedzieć się z tego reportażu, los osoby przebywającej w seminarium wcale nie jest za wesoły. Wtedy wykonuje się najgorsze prace jako początkujący uczniowie, wtedy też nie można podjąć zarobkowej pracy, a opłaty za miesiąc nauki wynoszą około tysiąca złotych, które musi opłacić rodzina.

Księża muszą zrezygnować z kobiet i życia rodzinnego. Jak podkreślają bohaterowie, miłość do Boga w tych przypadkach musi okazać się dla nich ważniejsza. Nie wszystkim udaje się w tym wytrwać, czasem chęć pobycia z kobietą okazuje się dla nich ważniejsza.

,,Klerycy. O życiu w polskich seminariach" Mariusza Sepioło to pozycja, która znajdzie grono swoich odbiorców, a nawet można się z nią zapoznać z ciekawości.

Moja ocena: 5/6    
 
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Znak  

10 komentarzy:

 1. Z samej ciekawości bym właśnie do niej zajrzała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten temat zawsze będzie kontrowersyjny, a co za tym idzie bardzo pociągający ;-)

   Usuń
 2. Podziękuję za tę książkę. Miałam kolegę, który był klerykiem. Z dnia na dzień przestał nim być i wcale nie chodziło o kobietę, czy utratę powołania...
  Nawet nie chce mi się czytać o tym syfie.

  OdpowiedzUsuń
 3. wiele słyszałam o życiu w polskich seminariach, także chętnie sięgnęłabym op te ksiażkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię czytać reportaże, więc może z ciekawości skuszę się na ten.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami sięgam po takie książki, na tę też się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Temat bardzo lubiany więc na pewno spotka swoich zwolenników:) Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 7. Temat budzący wiele kontrowersji, być może dlatego, że tak niewiele wiemy o tym, co dzieje się w seminariach

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mówię nie, już wcześniej zwróciłam na nią uwagę.

  OdpowiedzUsuń