środa, 7 kwietnia 2021

,,Dieta 7 hormonów" Sara GottfriedPrzeglądając Internet, czy różne książki można natrafić na naprawdę wiele diet. Dziś chcę Wam napisać o książce ,,Dieta 7 hormonów" Sary Gottfried.

Na przykładzie swojej książki autorka pokazuje, że niemożność schudnięcia wcale tak naprawdę nie musi być zależna od nas. Wpływ na to, że mimo stosowania diet, waga i wygląd wciąż stoją w tym samym miejscu mogą mieć hormony. Sara Gottfried pokazuje na przykładzie 21 dni, w jaki sposób dzięki wyeliminowaniu poszczególnych składników można zauważyć poprawę.

Publikacja została podzielona na rozdziały zgodnie z 7 hormonami. Każdemu z nich autorka poświęca 3 dni w 21-dniowym planie wyeliminowywania poszczególnych produktów. Na zakończenie każdego rozdziału jest także przykładowy jadłospis, a pod koniec publikacji także przepisy na przykładowe dania w ciągu 3 dni eliminacji danego składnika.

,,Dieta 7 hormonów" Sary Gottfried to jedna z tych pozycji, w których nie zabrakło opinii od osób, które stosowały dietę 7 hormonów i są naprawdę zadowolone z otrzymanych efektów. Uważam, że stosując się do zaleceń autorki nic nie tracimy, a możemy tylko zyskać.

Moja ocena: 5/6 
      
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Znak 

11 komentarzy:

 1. Dla odchudzających się ta książka na pewno jest warta przeczytania...
  Nigdy nie wiadomo, co pomoże...
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że lepiej sięgnąć po taką książkę niż korzystać z diety znalezionej na jakiś forum.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama rzadko korzystam z diet - raczej staram się podchodzić do sprawy "profilaktycznie", zdroworozsądkowo, na zasadzie prawidłowych nawyków żywieniowych i aktywnego trybu życia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też lubię takie pozycje i uważam, że rady są bardzo sensowne i z pewnością nic się nie traci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że książka na pewno przyda się osobom, które nie dość że chcą zadbać o swoje zdrowie to także pragną się zdrowiej odżywiać.

  OdpowiedzUsuń
 6. To zdecydowanie książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tytuł mam na uwadze, ale w wolnej chwili, tak aby przejrzeć książkę i podłapać coś dla siebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno wiele zależy od profilu zdrowotnego (w tym również hormonów) - nie tylko chęci i samozaparcie wystarcza

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam jeszcze o takiej diecie. Ciekawa publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam tej autorki książkę "Sposób na hormony", ciekawa publikacja. Ta, o której piszesz, również mnie zaciekawiła i chętnie ją zakupie. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Taka propozycja diety może być ciekawa. Można się zainspirować i wprowadzić w życie nawyki.

  OdpowiedzUsuń