Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

czwartek, 11 marca 2021

,,Test na przyjaźń" Jenni Hendriks,Ted Caplan

 ,,Test na przyjaźń" 


Lubię zapoznawać się z książkami młodzieżowymi, dlatego mój wybór padł na ,,Test na przyjaźń", który doczekał się także ekranizacji.

Veronica Clarke miała dopiero 17 lat, od zawsze była doskonała, lubiana, otaczała się gronem wiernych przyjaciółek, miała chłopaka, wybierała się na studia. Jej plany miały jednak zostać zmienione z dnia na dzień, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży. Nie mogła do tego dopuścić.

Książka opowiada o aborcji, ale napisana jest w bardzo przystępny, czasami wręcz zabawny sposób. Główna bohaterka postanawia jednak usunąć dziecko i pomaga jej w tym ktoś, po kim by się tego nie spodziewała. Wyruszają by to zrobić, a po drodze czeka na nie wiele przygód.

Tematyka i ukazanie problemu może wydawać się kontrowersyjne. Tak naprawdę prawie do samego końca nie wiadomo, jak to wszystko się potoczy. Publikacja opowiada także o problemie rozbitych rodzin, nie chceniu dziecka, innej orientacji.

,,Test na przyjaźń" to pozycja na jedno dłuższe czytanie, która nie każdemu musi przypaść do gustu ze względu na ukazanie problemu który porusza.

 Moja ocena: 5/6 
      
Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone
   
  

12 komentarzy:

 1. Super propozycja chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też chętnie czytam ksiązki dla młodzieży, ale tez i dla dzieci. Oczywiście jako osoba daleko dorosła :) też czytuję te dla dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo buszuję ostatnio w literaturze młodzieżowej, ale w końcu młodzież w domu, więc wzajemnie namawiamy się na czytanie. :)

   Usuń
 3. Myślę, że chętnie bym przecztała książkę, temat jest trudny, ale skoro wszystko toczy się na wesoło, to można się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Obejrzałam film i był dość specyficzny ale końcowo ciekawy pod względem zachowania społecznego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Póki co nie mam w planach tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. chyba widziałam zapowiedź adaptacji, może to kwestia marketingu, ale jakoś mnie nie przekonała fabuła

  OdpowiedzUsuń
 7. CZasem fajnei zabrać w podróż taką publikacje, lub po prostu dla odskoczni.

  OdpowiedzUsuń
 8. Coś dla mojej młodzieży, chętnie podsunę pod rozwagę, może zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja omijam takie tematy. Może dlatego, że to młodzieżówka temat tak został potraktowany.

  OdpowiedzUsuń
 10. Skoro temat aborcji został ukazany w rozrywkowy sposób jestem ciekawa tego przedstawienia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam literaturę młodzieżową, ale niestety wiele książek z tego gatunku w ogóle nie trzyma poziomu.

  OdpowiedzUsuń