Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

czwartek, 18 marca 2021

,,Ostatni bastion umysłu" Garri Kasparow,,Ostatni bastion umysłu" to pozycja, z którą postanowiłam się zapoznać w ramach zgłębiania wiedzy z różnych dziedzin.

Szachy stały się bardzo popularne dzięki serialowi ,,Gambit królowej". Mimo tego, że książka miała premierę kilkadziesiąt lat wcześniej nikt nie zwrócił na nią większej uwagi. ,,Ostatni bastion umysłu", którą napisał Garri Kasparow opowiada właśnie o tej dziedzinie - o szachach.

Nie od dziś wiadomo, że można prowadzić różne rozgrywki także z komputerem. Dawno temu popularne były pasjanse i inne gry. Garri Kasparow miał jednak szansę grać w szachy z maszyną grającą. Zastanawiające było to, komu uda się wygrać.

,,Ostatni bastion umysłu" to historia autora, który opisuje, jak wyglądała gra z urządzeniem, jakie błędy/zwycięstwa odniósł i dlaczego tak to się wszystko skończyło.

 Moja ocena: 4/6   

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone 
   
  

8 komentarzy:

 1. Książka już czeka na mojej półce. Czuję, że to będzie fajna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obawiam się, że ta książka nie przypadłaby mi do gustu, chociaż kto wie, może kiedyś dam jej szansę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem, czy potrafiłabym się odnaleźć w tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szachy nigdy mnie mocno nie przyciągały, dlatego podejrzewam, że mogłabym się w książce nie odnaleźć, choć wiele artykułów czytałam o Kasparowie, zatem może coś bym z publikacji wyniosła. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że ta książka mogłaby mnie zaciekawić. To prawda, że ponownie szachy stały się popularne za sprawą tego serialu.

  OdpowiedzUsuń
 6. To fakt, że dzięki serialowi "Gambit Królowej" szachy wróciły do łask. Niestety mój poziom to warcaby.
  Książka wydaje się być ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 7. Do Gambitu się przymierzałam, musze obejrzeć, a w szachy chętnie nauczyłabym się grać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla miłośników szachów i rozgrywek człowiek-maszyna to ciekawa pozycja.

  OdpowiedzUsuń