Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

czwartek, 18 marca 2021

,,Sweetfreak" Sophie McKenzieMimo tego, że w Polsce ukazały się inne powieści autorki, ,,Sweetfreak" było moim pierwszym spotkaniem z twórczością Sophie McKenzie.

Carey i Amelia były prawdziwymi przyjaciółkami, takimi na dobre i na złe, choć jedna z nich może niekiedy lekceważyła problemy drugiej lub uważała, że ta przesadza. Gdy Amelia została otrzymywać pogróżki nic nie zapowiadało tego, że mogłaby stać za tym jej najlepsza przyjaciółka. Czy to Carey prześladowała Amelię? Może było zupełnie inaczej?

Jest to typowo młodzieżowa powieść, w której pojawia się wątek kryminalny związany z prześladowaniami w Internecie. To on zdecydowanie napędzał całą akcję do przodu. Autorka starała się mylić tropy, jednak i tak na długo wcześniej domyśliłam się kluczowych odpowiedzi. Całość jest jednak bardziej przeznaczona dla młodzieży i myślę, że większości z nich odkrycie tajemnic zajmie więcej czasu lub w ogóle nie domyślą się prawdy przed czasem.

Prześladowania w sieci niestety są coraz bardziej na porządku dziennym. Takie osoby czują się bezkarne, jednak wcale tak nie jest. Bardzo podoba mi się oprawa graficzna książki, a dokładnie umieszczenie odcisku palca na każdej ze stron.

,,Sweetfreak" Sophie McKenzie to powieść, którą czyta się bardzo sprawnie. Porusza ważny problem prześladowań, nie tylko w sieci, ale także w szkole i poza nią. Bohaterowie są różnorodni, pochodzą z różnych warstw społecznych, mierzą się z różnymi problemami.

Moja ocena: 4.5/6
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu YA!

9 komentarzy:

 1. Książka jak widać porusza bardzo ważny problem. Będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeraża mnie skala przemocy, która rozpowszechniła się w wirtualnej rzeczywistości.

   Usuń
 2. gratuluję nowego wpisu i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten kryminalny wątek mnie zaciekawił, ale jeśli to młodzieżówka, to raczej sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie byłam prześladowana, ale boję się, że przez to, co się teraz dzieje moje dzieci mogą być na to narażone, więc z chęcią bym sięgnęła

  OdpowiedzUsuń
 5. Temat książki bardzo ciekawy i myślę że z chęcią bym ją przeczyatła

  OdpowiedzUsuń
 6. Wędrówki po kuchni18 marca 2021 23:10

  Książka z wątkiem kryminalnym z pewnością jest ciekawa. Tytuł zapisuję

  OdpowiedzUsuń
 7. Książkę podsunę pod rozwagę mojej młodzieży, powinna ją zainteresować, ale dopiero po maturalnych egzaminach. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tematyka bardzo na czasie, ale jednocześnie przeraża, że zdarzenia mogą mieć miejsce naprawdę.

  OdpowiedzUsuń