niedziela, 22 marca 2020

,,Samotny banan", ,,Koty i kotki", ,,Koperta z kotem", ,,Wyprawa Kon-Tiki", ,,Bitwa Warszawska 1920 roku czyli Cud nas Wisłą"Nie da się ukryć, że produkty, które nie wyglądają na bardzo świeże nie leżą w kręgu naszych zainteresowań. Banan z brązowymi kropeczkami jest jednak bardzo dobry, bo słodki i można go przygotować na wiele sposobów. Książeczka została wydana w serii Czytam Sobie, Poziom 1, czyli dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją naukę czytania. Dodatkowo jest podtytuł Eko, czyli opowiada o ekologii. Tekstu jest bardzo mało i większość stron zawierają ilustracje.


Głównymi bohaterami tej książeczki są dwa kocury i dwie kotki, które mają okazję wziąć udział w jednej przygodzie. Książeczka została wydana w serii Czytam sobie Poziom 1, czyli jest przeznaczona dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. Tekstu jest bardzo mało, a większość stron zajmują ilustracje. Na końcu znajdują się także naklejki.


O tym, do czego mogą prowadzić nieporozumienia przekonał się nasz mały bohater książeczki, który postanowił wysłać listem dwa koty i dwa psy. O co chodziło z tą pomyłką? Tego dowiecie się, czytając tę publikację. należy ona do serii Czytam sobie Poziom 1, czyli jej odbiorcą jest dziecko, które dopiero uczy się czytać. Większość stron zajmują ilustracje, tekstu jest bardzo mało. Na końcu książeczki są także naklejki.

Wyprawa Kon-Tiki miała miejsce lata temu i polegała na podróży na tratwie. Książka została wydana w serii Czytam sobie Poziom 2 Fakty, dzięki czemu możemy dowiedzieć się więcej o wyprawie, która wydarzyła się naprawdę. W książce jest już całkiem sporo tekstu i kolorowe ilustracje. na końcu znajdują się naklejki i pytania do tekstu.

Książka została wydana w serii Czytam sobie Poziom 3 Fakty, czyli opowiada o wydarzeniu, które miało miejsce naprawdę. Mowa o Cudzie nad Wisłą, czyli Bitwie Warszawskiej 1920 roku, która okazała się być dla Polaków zwycięska. Z racji tego, że jest to poziom 3, czyli dla dzieci, które płynnie czytają, tekstu jest już sporo, a ilustracje ołówkowe. na końcu znajdują się naklejki i pytania do treści.Moja ocena: 5,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


1 komentarz: