Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

środa, 11 marca 2020

,,Nieprawdziwy świat" Katarzyna Wojtas

Wydawnictwo: Sztuka i Wiedza
Data wydania: 2012
Format: Książka
Liczba stron: 70
Do kupienia: Gandalf

Katarzyna Wojtas to autorka książek z serii ,,Błękitny laptop", do której zaliczają się ,, Nieprawdziwy świat" i ,,Wirtualny nieprzyjaciel" . Są to opowieści o księżniczce Amelii, na którą w Internecie czyha wiele niebezpieczeństw.

Główną bohaterką staje się rzeczona już księżniczka Amelia, której rodzice są bardzo zajęci sprawami państwem. Czuwają jednak, aby córka nie korzystała z laptopa dłużej niż godzinę. I wszystko jest w porządku do czasu, aż brat jej przyjaciółki przez pomyłkę wysyła do niej email z wiadomością o ciekawych grach on line, jakie można znaleźć w Internecie. Od tego czasu Amelia zaczyna tworzyć swój wyimaginowany świat, w którym jest Emmą. Nie kontroluje też czasu spędzanego przy komputerze, opuszcza się w nauce, przysypia na zajęciach. Co gorsza, nie interesują już ją spotkania ze znajomymi w realu. Czy to się zmieni? czy rodzice zauważą, że księżniczka ma problem? A może już będzie za późno?

Korzystanie z Internetu to w dzisiejszym czasie dość powszechny temat, zwłaszcza wśród dorastających dzieci. Jak wiadomo , czyhają na nas różne niebezpieczeństwa. Jakaś dziewczynka, czy chłopiec nie musi być tym, za kogo się podaje, tylko na przykład może mieć zamiar wyrządzić nam krzywdę, czy wykorzystać nasze zdjęcia do własnych, niekoniecznie zacnych celów.


Z coraz większą ilością czasu spędzanego przed komputerem rośnie ryzyko, że zatracimy się w rzeczywistości, nie będziemy wiedzieli, co jest faktem, a co fikcją . Uzależnienie od Internetu grozi nie tylko dzieciom w wieku szkolnym, ale i dorosłym. Kontrolujmy czas spędzany przy komputerze.

,,Błękitny laptop" to seria, którą każdy z nas powinien przeczytać, choćby bez żadnego większego powodu. Opowieść może być przykładem dla dziecka tego, co może się wydarzyć, gdy zatracimy się w świecie realnym i urojonym.

Moja ocena: 5.5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz