środa, 29 maja 2019

,,Święta Misia Tulisia" i ,,Miś Tuliś kocha małe ptaszki" David Melling



Kilka dni temu miałam okazję zapoznać się z inną bajeczką o Misiu Tulisiu. Dziś przedstawiam Wam kolejną część.

Głównym bohaterem jest Miś Tuliś, który uwielbiał wszystkich przytulać, a akcja tym razem toczy się w zimie. Na bohaterów czekają ciekawe przygody, a na końcu można poczytać o tym, co można robić przy okazji Bożego Narodzenia.

Książka została wydana w dużym formacie w sztywnej oprawie. Tekstu jest w niej stosunkowo mało, dzięki czemu czyta się go szybko, a dodatkowo jest naprawdę ciekawy. Cieszę się, że ta seria znajduje się w miejskiej bibliotece.

,,Święta Misia Tulisia" to publikacja, którą można czytać nie tylko w zimie. W końcu przytulanie obowiązuje przez cały rok.





Przygody Misia Tulisia bardzo mi się spodobały. Postanowiłam wypożyczyć inną książeczkę z tej serii.

Tym razem Miś Tuliś miał nie lada zadanie. Z gniazda wypadły jajeczka ptaszka, które musiały się wykluć. Miś razem z przyjaciółmi musiał zrobić wszystko, by było im ciepło, a przytulanie było tutaj jak najbardziej wskazane.

Książeczka została wydana w sztywnej oprawie w dużym kwadratowym formacie. Tekstu jest całkiem sporo, jednak czyta się go szybko. Głównym tematem jest bezinteresowna pomoc i przytulanie. Na końcu dowiemy się, jak zrobić pewien przedmiot.

,,Miś Tuliś kocha małe ptaszki" to pozycja, którą czyta się błyskawicznie. Ten bohater na pewno przypadnie Wam do gustu.



Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


4 komentarze:

 1. Ta ładnie wydane książeczki zawsze przyciągają wzrok dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również doskonale pamiętam jak moje dzieci uwielbiają obchodzić właśnie dzień misia. Od zawsze towarzyszył im miś szumiś i tak jest do dziś. Bardzo ciekawie we wpisie https://whisbear.com/pl/blog/canal-plus-whisbear-w-serialu-czyli-pokolenie-start-upu/ napisano to, jak ten miś miał swój epizod w serialu telewizyjnym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem pod wielkim wrażeniem. Świetny artykuł.

  OdpowiedzUsuń