czwartek, 30 maja 2019

,,Oko węża. Kroniki Archeo. Tom 10" Agnieszka Stelmaszyk

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018
Format: Książka
Liczba stron: 264
Do kupienia: Gandalf

W ostatnim czasie udało mi się dobrnąć do 10 tomu tego cyklu. Zapraszam na moją opinię o nim.

Nie zawsze jest tak, że dzieciaki archeologów są winne tego, co ich spotyka. Tym razem sprawa potoczyła się bez ich udziału. Ofelia została porwana! Co się z nią działo i czy udało się ją odnaleźć w nienaruszonym stanie?

Tym razem w tym tomie mamy do czynienia z naprawdę mroczną historią. Niemniej, dzieciaki dorastają, więc i ich przygody muszą być coraz bardziej poważne. Nie jestem jednak przekonana, czy to idealna lektura dla młodszych czytelników.

Akcja przenosi się do Bawarii, chwilami zahacza o Holandię, a konkretnie Amsterdam i Indie. Wydaje mi się, że z tomu na tom części są odrobinę mniej ciekawsze, jednak nie przeszkadza mi to w zapoznawaniu się z kolejnymi częściami. Tym razem w książce jest naprawdę całkiem mało kolorowych ilustracji.

,,Oko węża. Kroniki Archeo. Tom 10" to już ten poziom zaawansowania, w którym koniecznie trzeba najpierw zapoznać się z poprzednimi tomami cyklu.

Moja ocena: 4.5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


2 komentarze:

  1. Widzę, że idziesz jak burza z tym cyklem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie przepadam za aż tak długimi seriami, zwłaszcza gdy trzeba koniecznie trzeba najpierw zapoznać się z poprzednimi tomami cyklu.

    OdpowiedzUsuń