wtorek, 9 kwietnia 2019

,,Moxie" Jennifer Mathieu

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 320
Do kupienia: Gandalf

,,Moxie" Jennifer Mathieu to kolejna powieść z serii ,,Uwaga! Młodość" wydawnictwa Dolnośląskiego. Cieszę się, że dane było mi się z nią zapoznać.

Dziewczyny od wielu lat były szczególnie poniżane w szkole Viv. Bohaterka zainspirowana pamiątkami matki z lat szkolnych postanowiła jakoś temu zaradzić. Robiła wszystko anonimowo, nie chciała narażać się na szykany dyrektorstwa. Z czasem okazało się, że więcej uczennic nie zgadza się na niegodne traktowanie ich przez chłopców.

Z tą serią zapoznaję się już od dobrych kilku lat. Piszą do niej różne autorki i autorzy, książki, jeśli już, to są dwutomowe. Zazwyczaj każda z nich tworzy odrębną całość. Cieszę się, że dane było zapoznać mi się akurat z tą publikacją. Bardzo podobały mi się pomysły Viv na to, by dać prztyczka w nos chłopcom i dyrektorowi.

Pozycja pokazuje, jak olbrzymia siła tkwi w dziewczynach. Nie musimy dawać sobą pomiatać. Postava Viv zasługuje na uznanie. Jej jednostkowe zachowanie spowodowało lawinę pozytywnych komentarzy, które bez tego początku pewnie nie miałyby miejsca.

,,Moxie" Jennifer Mathieu to naprawdę fantastyczna, młodzieżowa publikacja. Czyta się ją naprawdę szybko. Przyjemnie spędziłam z nią czas.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


1 komentarz: