czwartek, 21 marca 2019

,,Love & Luck" Jenna Evans Welch

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2018
Format: Książka
Liczba stron: 280
Do kupienia: Gandalf

Jenna Evans Welch wydała w Polsce dwie książki, które można czytać jako oddzielne całości. Każda z nich opowiada o innej z przyjaciółek.

Addie ogólnie miała wsparcie w trzech braciach i rodzinie, ale niedawno wydarzyło się coś, co sprawiło, że pobiła się z jednym z chłopców na ślubie ciotki. Mama nie była zadowolona z ich zachowania, dlatego postanowiła, że gdy spędzą tydzień razem u przyjaciółki bohaterki we Włoszech to im przejdzie. Czy doszło do tego wyjazdu?

Pierwszy tom całkiem mi się podobał, dlatego od razu skusiłam się też na jego kontynuację. Byłam bardzo ciekawa, jakie przygody czekają na bohaterów w kolejnej części. Muszę przyznać, że nie jestem zachwycona, ale całkiem zadowolona już tak.

Tym razem narratorką jest Addie. Jej przygody przeplatają się z wydarzeniami z książki autorki, która radzi, jak zmagać się ze złamanym sercem. Już od początku wiadomo, że coś nie gra w relacjach siostra-brat, ale przyczynę tego stanu rzeczy poznajemy dopiero pod koniec powieści.

,,Love & Luck" to pozycja, którą można czytać jako odrębną całość. Pojawiają się w niej problemy typowe dla nastolatków. Jest śmiech, ale także poważne sprawy, nad którymi warto się zastanowić.

Moja ocena: 4.5/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


3 komentarze:

  1. Najważniejsze, że jesteś zadowolona.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że można znaleźć w tej książce problemy typowe dla nastolatków.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam obie części. Pierwsza zirytowała mnie brakiem wiarygodności fabuły. Druga była naprawdę miłym zaskoczeniem :).

    OdpowiedzUsuń