niedziela, 15 kwietnia 2018

,,Na ratunek Maciejce" Liliana Fabisińska

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 96
Do kupienia: Gandalf

Liliana Fabisińska ma na swoim pisarskim koncie kilka serii dla dzieci, w tym ,,Klinikę pod Boliłapką" i ,,Szkółkę jeździecką ,,Kopytko"".

Cztery przyjaciółki ze szkółki jeździeckiej miała czekać nie lada niespodzianka. Do ich grupy dołączył bowiem chłopiec, a była to typowo dziewczęca grupa. Jak chłopiec odnajdzie się w ich towarzystwie? Dodatkowo trzeba było pomóc Maciejce, która dostała końskiej kolki.

Książeczka to już piąty tom serii, który pozornie można czytać oddzielnie, jednak warto zachować chronologię. Publikacja ma ołówkowe ilustracje oraz dość dużą czcionkę. Treść konsultowana była ze specjalistą od koni. Autorka pokazuje, do czego może doprowadzić nieodpowiedzialne zachowanie przy tych zwierzętach.

Serie o zwierzętach są bardzo cenne w życiu młodego czytelnika, bo nie dość, że uczą go wiedzy o danych gatunkach, to dodatkowo empatii. Akurat w tej serii przez wszystkie tomy przewijają się konie, jednak są też inne cykle, w których każdy tomik to oddzielne zwierzątko. W tym zakresie mogę polecić wspomnianą już ,,Klinikę pod Boliłapką", książeczki Holly Webb, Tiny Nolan czy Amelii Cobb.

,,Na ratunek Maciejce" pokazuje, do czego może doprowadzić niestosowne zachowanie przy koniach, ale także oddanie ludzi względem naszych zwierzęcych przyjaciół. Gorąco zachęcam do lektury.

Moja ocena: 5/6


1 komentarz: