poniedziałek, 16 kwietnia 2018

,,Pan Trąba i wynalazki" Ziemowit Adamski

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 48
Do kupienia: Media Rodzina

Niektóre dzieci marzą o tym, by zostać odkrywcami. ,,Pan Trąba i Reynaldo" to odpowiednia pozycja dla nich.

Pan Trąba słynął z tego, że po ojcu, dziadku odziedziczył zdolności do wynalazków. Nie wszystkie jego nowe odkrycia były trafione, niektóre były zupełnie niewidoczne, jednak nikt nie chciał się przyznać do swojej niewiedzy. Czy udało mu się stworzyć coś naprawdę wartościowego?

Książka została wydana w dużym formacie w sztywnej oprawie, z miękkimi matowymi stronami. Tekstu jest tutaj dość sporo i został on napisany wierszem. Fabuła jest bardzo ciekawa, rytmiczna, nie ma tutaj szukania rymów na siłę. Dodatkowo na ilustracjach znajdują się kawałki tekstu, który czytamy na stronie obok.

Ilustracje stworzone przez Macieja Plamowskiego są naprawdę śliczne, nietuzinkowe, doskonale współgrają z fantastycznym tekstem. Ziemowit Adamski pokazuje, że niektóre wynalazki mogą być naprawdę niecodzienne.

,,Pan Trąba i wynalazki" to wspaniała pozycja do czytania przed snem. Nie sposób się przy niej nudzić, gdyż pan Trąba jest z całą pewnością nietuzinkową postacią z nowatorskimi pomysłami na kolejne wynalazki.

Moja ocena: 5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.1 komentarz: