niedziela, 11 lutego 2018

,,To, co najbardziej lubię..." Trace Moroney

Wpis powstał w ramach akcji zorganizowanej przez 
Save the Magic Moments #KochaniePrzezCzytanieKsiążeczka opowiada o akceptacji, o tym, że każdy z nas jest inny i jest to bardzo fajne. Nie ma dwóch takich samych osób, więc nie ma sensu porównywać się z nimi. Głównym tematem bajki jest AKCEPTACJA SAMEGO SIEBIE.Króliczek idzie spać, więc razem z nim możemy przeżywać przygotowania do wieczornego spania, czas z rodzicami, sny. Głównym tematem książeczki jest BUDOWANIE WIĘZI Z DZIECKIEM PRZED SPANIEM.Rodzina małego króliczka jest naprawdę duża. Bohater książeczki wie, że może polegać na swoich bliskich, nawet wtedy, gdy rodzicom nie podoba się jego zachowanie. Zdaje sobie sprawę, że jest częścią większej społeczności - ma babcie, wujków, kuzynów. Głównym tematem publikacji jest ŚWIADOMOŚĆ PRZYNALEŻNOŚCI DO WIĘKSZEJ GRUPY.Każdy z nas może mieć jednego lub kilku przyjaciół. Nieważne ilu ich mamy nie jest to wyznacznikiem naszej fajności. Króliczek zdaje sobie sprawę z tego, że przyjaciele są w radosnych i smutnych chwilach oraz że nie muszą mieć zawsze takiego samego zdania, mogą się między sobą różnić. Głównym tematem pozycji jest PRZYJAŹŃ.Mały króliczek jest bardzo zadowolony z tego, że może chodzić do przedszkola. Codziennie dowiaduje się tam nowych rzeczy, przyswaja nowe informacje, nawiązuje nowe przyjaźnie. Próbuje także nowych ról, których wcześniej się obawiał. Po powrocie rozmawia z rodzicami o minionym dniu. Głównym tematem książki jest WZROST PEWNOŚCI SIEBIE I ASERTYWNOŚCI.Króliczek lubi bawić się sam, z kolegami, rodzicami, całą rodziną. Zawsze znajdzie się coś ciekawego do zrobienia. Zabaw jest naprawdę sporo, więc jest w czym wybierać. Z takimi kompanami nie można się nudzić. Głównym tematem bajki jest ROZWIJANIE WYOBRAŹNI.


Seria została wydana w dużym kwadratowym formacie ze sztywną oprawą. Strony są nieco grubsze niż zazwyczaj. W publikacjach jest bardzo mało tekstu, ale za to całe strony wypełnione są ilustracjami w pastelowych kolorach. Na końcu znajduje się wskazówki dla rodziców i opiekunów oraz podsumowanie książeczki.

Wydawnictwo Debit

Wpis powstał w ramach akcji zorganizowanej przez 
Save the Magic Moments #KochaniePrzezCzytanie

14 komentarzy:

 1. Ej ale fajna seria. Co to za wydawnictwo? Nigdy ich jeszcze nie widziałam. A szkoda. Wyglądają obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Debit. Kupiłam je już jakieś 4 lata temu na Targach Książki w Poznaniu.

   Usuń
 2. Bardzo się cieszę, że są takie książki dla dzieci. Żałuję, że mi takich nie czytano. Nie wiem kto wymyślał te czarownice, wilki itp. za naszych czasów, choć z drugiej strony raczej nie wspominam tych bajek negatywnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie piękne ilustracje. Nie znam tej serii, ale postaram się mieć ją na uwadze, jak tylko będę w niebawem w empiku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Urocze są te książeczki, słodkie i bardzo pomocne dzieciom. Zawierają też ciekawy komentarz dla rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 5. Many część o Rodzinie. Był czas, że często czytaliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tej serii czytałyśmy jedną książeczką - z innymi jakoś nigdy nie było nam po drodze, a szkoda, bo widzę, że wszystkie utrzymane są w podobnym, milusim klimacie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię tę serię i często po nią sięgam - zarówno podczas wspólnych chwil z moją (prawie) dwulatką, jak i przedszkolakami. 🙂 Jest w niej coś bardzo, bardzo uroczego. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze nie widziałam tej serii, wygląda bardzo obiecująco. Ula Szegda

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna seria, porusza bardzo ważne zagadnienia, chętnie bym wzbogaciła o nie swoją biblioteczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale fantastyczna seria! I te piękne ilustracje! Uwielbiam książeczki dla dzieci, w ktorych bohaterami sa króliczki...

  OdpowiedzUsuń