wtorek, 17 września 2019

,,Dobranocka dla Batmana", ,,Awantura w śmietniku", ,,Wielki skarb", ,,Misja Inspektora Maskonura", ,,Fafik i futerał", ,,Baba Jaga i Duch Puszczy", ,,Dziadek do orzechów", ,,Maurizio. Włoska przygoda"Postać Batmana jest już na tyle kultowa, że chyba większość społeczeństwa o niej słyszała. W ,,Dobranocce dla Batmana" możemy przeczytać o tym, co jest jego najważniejszym celem. Pytania na końcowym skrzydełku sprawią, że można jeszcze dokładniej pomówić o szczegółach i morale bajki. Książeczka należy do poziomu 1, czyli jest przeznaczona dla dzieci, które dopiero uczą się czytać.

W serii Czytam sobie powstała nowa podkategoria - Eko. W ,,Awanturze w śmietniku" możemy przeczytać o tym, jak wyglądały kiedyś mieszane odpady i dlaczego tak ważne jest sortowanie śmieci. Na końcu znajdują się także naklejki. Książeczka należy do typu 1, czyli jest przeznaczona dla osób, które dopiero uczą się czytać.

Nowością w serii Czytam sobie jest podseria Eko, która zyska uznanie zarówno dzieci, jak i rodziców. W ,,Wielkim skarbie" przeczytamy dokładnie o rzeczy, która jest najcenniejsza na całym globie - wodzie. Naszym zadaniem już od najmłodszych lat jest jej oszczędzanie i dbanie o to, by jej nie zabrakło. Książeczka należy do poziomu 1. Na jej końcu znajdują się naklejki i przeznaczona jest dla dzieci, które zaczynają uczyć się czytać. 

Czytam sobie poziom 2 przeznaczony jest dla osób, które już dość płynnie radzą sobie z samodzielnym czytaniem. W książeczce ,,Misja Inspektora Maskonura" możemy więcej przeczytać o tym, w jaki sposób plastik szkodzi zwierzętom i dlaczego warto generować go jak najmniej. Bajka została wydana w podserii Eko, która jest nowością na naszym rynku i ma pomóc w uświadomieniu osób w tym, o co chodzi w ekologii.

Główną bohaterką jest Nelka oraz jej piesek Fafik. Dziewczynka razem ze swoim towarzyszem wybrała się najpierw na zajęcia plastyczne. Później tę dwójkę czekała jeszcze niejedna przygoda. Książeczka została wydana w serii Czytam sobie poziom 2, czyli jest przeznaczona dla osób, które już dość płynnie radzą sobie z czytaniem. Na końcu znajdują się naklejki oraz trzy pytania do treści bajeczki.

Seria Czytam sobie Eko to nowość na naszym rynku wydawniczym. ,,Baba Jaga i Duch Puszczy" należy własnie do tego wydawniczego cyklu. Główną bohaterką jest Baba Jaga, która ma koszmary z powodu wycięcia drzew. Okazuje się, że nie ona jedna. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się, dlaczego nie należy wycinać drzew, jak można przeciwko temu protestować i dlaczego zieleń jest nam potrzebna. Poziom 3 przeznaczony jest dla osób, które już płynnie czytają.

,,Dziadek do orzechów" to wspaniały balet, o którym możemy przeczytać w jednej z pozycji z serii Czytam sobie poziom 3. Ewa Nowak w swojej publikacji bardzo dokładnie pokazuje, w jaki sposób to wszystko wygląda. Na końcu znajduje się wyjaśnienie trudniejszych słów, naklejki i pytania do tekstu. Poziom 3 jest przeznaczony dla osób, które już dobrze radzą sobie z samodzielnym czytaniem.

Maurizio odnosił coraz większą sławę, co nie podobało się wielu zazdrośnikom. Inne koty postanowiły ośmieszyć wokalną gwiazdę. Czy udało im się tego dokonać? Książka oprócz tego, że jest bardzo ciekawa, porusza także wiele ważnych tematów. Ekologicznych, robienia futer ze zwierząt i nie tylko. Całość czyta się naprawdę szybko. Sporo tutaj trudniejszych słów, ale są one wyjaśniane na ten samej stronie.

Moja ocena: 5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

1 komentarz:

  1. Chyba najciekawsza książeczka to "Awantura w śmietniku". Porusza bardzo ważny temat, jest na czasie.

    OdpowiedzUsuń