czwartek, 11 października 2018

,,Biblioteka Bajek. Kubuś i Przyjaciele"


Kubuś Puchatek to jeszcze czasy mojego dzieciństwa, a więc ponad 20 lat temu. Bardzo cieszę się, że zarówno on, jak i jego przyjaciele wciąż są żywi i pojawiają się kolejne publikacje z ich udziałem.

Książka składa się z kilkunastu opowiadań, czcionka jest bardzo duża, więc czyta się szybko. Jedne są obszerniejsze, inne mniej, jednak wszystkie przekazują ważne wartości. Najważniejszym przesłaniem jest to, że na przyjaciół zawsze można liczyć, że nie wszyscy musimy umieć robić to samo, że każdy z nas ma prawo mieć inne pasje.

W zbiorze przeczytamy m.in. o malowaniu obrazów przyjaciół przez Prosiaczka, brykaniu Tygryska, chorobie Kubusia Puchatka, wyjeździe Sowy na zjazd rodzinny, o tym, że Maleństwo chciało być duże i nie tylko. Wszystkie historie są naprawdę zajmujące.

Pozycja została wydana w dużym raczej kwadratowym formacie z lekko usztywnianą okładką. Jest naprawdę ciężka, więc nie jestem przekonana, czy dziecko samo utrzyma tę pozycję. Zawsze można skupić się na rodzinnym czytaniu i trzymaniu publikacji przez rodzica. Obrazki są naprawdę kolorowe i zajmują prawie całe strony.

,,Biblioteka Bajek. Kubuś i Przyjaciele" to wspaniała publikacja nie tylko dla wielbicieli Kubusia Puchatka, ale także dla tych, którzy dopiero chcą się o nim dowiedzieć czegoś więcej. Nie powinniście czuć się zawiedzeni.

Moja ocena: 5,5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


1 komentarz: