piątek, 12 października 2018

,,Biblioteka Bajek. Disney"


,,Biblioteka Bajek. Disney" to jedna z nowości wydawnictwa Literacki Egmont. Czy warto się z nią zapoznać?

W zbiorze zostało zawarte aż 18 opowiadań, po jednym z następujących bajek - Zaplątani, Zajączki, Potwory i Spółka, Wielka Szóstka, Mała Syrenka, Ralph Demolka, Toy Story, Kubuś i Przyjaciele, Zakochany Kundel, Piotruś Pan, Gdzie jest Nemo, Odlot, Śpiąca Królewna, Król Lew, 101 Dalmatyńczyków, Księga Dżungli, Miki i Przyjaciele, Bambi.

Szczerze przyznam, że kilka z tych bajek było mi do tej pory nieznanych, dlatego nie bardzo orientowałam się w bohaterach i może nie do końca wczułam się w dane historie. Bardzo podobała mi się opowieść Nemo, który razem z  tatą wyruszył na nocną wyprawą. Do gustu przypadło mi także biwakowanie Mikiego i przyjaciół, a także opieka nad szczeniakami Lady przez jej przyjaciela.

Opowiadania są naprawdę różnorodne. Na duży plus z całą pewnością zasługuje fakt, że w zbiorze znalazły się zarówno nowsze, jak i starsze historie. Tekstu jest tutaj naprawdę sporo, jednak czyta się całkiem szybko. Ilustracje są bardzo kolorowe i zajmują niemalże całe strony.

,,Biblioteka Bajek. Disney" to wspaniały przekrój aż przez 18 produkcji Disneya. Z chęcią powróciłam do lat młodości, ale także z przyjemnością zapoznałam się z nowymi produkcjami.

Moja ocena: 5.5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.1 komentarz: