piątek, 15 czerwca 2018

,,Misia i jej mali pacjenci. Deszczowy gość" Aniela Cholewińska-Szkolik

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 48
Do kupienia: Gandalf

Książki o bohaterkach rozumiejących mowę zwierząt nie są na naszym rynku jednostkowymi przypadkami. Seria o doktor Misi jest jedną z nich.

Książeczka składa się z trzech dość krótkich opowiadań. Na początek możemy poczytać o małej owieczce, która oddaliła się od mamy, następnie o kotku, który przeziębił się od deszczu, a na koniec o łabędziu, który nie odleciał z rodziną na zimę.

Publikacja została wydana w dość dużym raczej kwadratowym formacie w sztywnej oprawie. Strony mają bardzo ładne, dość jasne ilustracje. Tekstu jest tutaj dość sporo, niekiedy zajmuje całe strony, jednak wszystkie opowiadania są ciekawe.

Główną bohaterką jest Misia, która rozumie mowę zwierząt i przyucza się w ich leczeniu. Ma z kogo brać przykład, ponieważ jej dziadek jest weterynarzem. Przy wszystkich przypadkach pomaga jej nieodłączny psi przyjaciel.

,,Misia i jej mali pacjenci. Deszczowy gość" to już trzecia część przygód doktor Misi z Lipowej Kliniki, którą można czytać jako odrębną całość. Dal małych miłośników zwierząt to z pewnością lektura niemalże obowiązkowa.

Moja ocena: 5/6Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone
1 komentarz: