niedziela, 27 maja 2018

,,Zagadka jaskini" Zofia Staniszewska

Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 64
Do kupienia: Gandalf

Autorzy coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom czytelników. W serii Zofii Staniszewskiej ,,Ignacy i Mela na tropie złodzieja" mali odbiorcy mogą wcielić się w rolę detektywów i razem z bohaterami obstawiać kto jest winien.

Ignacy i Mela razem z mamą i policjantką Klarą wybrali się na szkolną wycieczkę. Pozornie nic takiego nie mogłoby się tam zdarzyć, jednak zawsze trzeba coś wymyślić. Okazało się, że został skradziony cenny zabytek. Kto zawinił i dlaczego?

Książeczka została wydana w sztywnej oprawie i ma całkiem sporo ołówkowych ilustracji. Czcionka jest dość duża. Tym, co zachęci młodego czytelnika do lektury jest to, że na końcu znajdują się dwa zakończenia. To odbiorca sam zdecyduje, które z nich chce przeczytać na podstawie tego, kto według niego jest podejrzany.

,,Zagadka jaskini" to już kolejna część z serii Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Każdą publikację można czytać jako odrębną całość, gdyż tylko bohaterowie pozostają niezmienni. Sprawa detektywistyczna zaczyna się i kończy w jednym tomie.


Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


2 komentarze: