piątek, 23 marca 2018

,,Córka jest córką" Mary Westmacott [Agatha Christie]

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2001
Format : Książka
Liczba stron: 188
Do kupienia: -

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Agatha Christie za życia wydała także sześć romansów pod pseudonimem Mary Westmacott. ,,Córka jest córką" jest drugim, który udało mi się przeczytać.

Ann Prentice nie była stara, miała dopiero 41 lat, a jej córka 18. Kobieta 15 lat wcześniej straciła męża i od tego czasu nie związała się z żadnym innym mężczyzną. Była bardzo przywiązana do swojej córeczki. Zdarzyło się jednak tak, że Sarah wyjechała na tydzień, a Ann poznała w tym czasie drugą miłość swojego życia. Czy dane jej było być szczęśliwą?

Pierwszym romansem tej autorki, który przeczytałam był ,,Róża i cis", który przyjęłam nieco mniej entuzjastycznie niż kryminały autorki. Gdy sięgałam po ,,Córka jest córką" nie miałam względem niej wielkich oczekiwań. Poczułam się naprawdę miło zaskoczona, gdy okazało się, że jest to jedna z tych pozycji od których naprawdę trudno się oderwać.

Bohaterów nie ma może zbyt wielu, jednak zostali oni bardzo dobrze nakreśleni. Mimo tego, że autorka pisała tę książkę wiele lat temu, prawdy w niej zawarte są prawdziwe takżę we współczesnym świecie. Muszę przyznać, że byłam bardzo ciekawa tego, jak postąpi Ann.

,,Córka jest córką" Mary Westmacott to naprawdę bardzo dobra, przenikliwa pozycja, której nie czyta się może zbyt szybko, ale nie jest to lektura nużąca. Nie żałuję, że się z nią zapoznałam.


Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


1 komentarz:

  1. Nie znałam jeszcze autorki od tej strony :) Muszę poszukać tych książek :)

    OdpowiedzUsuń