niedziela, 28 stycznia 2018

,,Pętla" Faye Kellerman

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 496
Do kupienia: Znak

,,Pętla" to pierwszy tom serii autora wydany w Polsce, choć ogólnie jest to 19 tom z głównymi bohaterami.

Na terenie budowy znaleziono martwą kobietę, która została uduszona. Nie wiadomo, dlaczego tak się stało, kto jest winien i dlaczego to zrobił. Odpowiedzialny za śledztwo jest Peter Decker, który jednocześnie musi szukać zaginionej matki Gabe'a, który obecnie mieszka u niego w domu. Z kobietą znają się z wcześniejszych lat, nie wiadomo, czy jej mąż nie jest odpowiedzialny za jej śmierć. W jaki sposób rozwiążą się obie sprawy?

Najpierw zapoznałam się z dwoma dalszymi tomami, tak że w przypadku czytania ,,Pętli" nie miałam większych problemów ze zorientowaniem się w fabule. Sprawa zabójstwa młodej kobiety jest zamknięta, zaczyna i kończy się w tym tomie, ale wątek Gabe'a pojawia się także w następnych częściach. Nieco bez sensu jest wydawanie serii od 19 tomu, jednak autorowi nie można odmówić lekkiego stylu.

Mimo tego, że książka ma prawie 500 stron, dzięki dość dużej czcionce udało mi się zapoznać z nią w jeden z weekendowych dni. Nie ukrywam jednak, że bardzo zależało mi na przeczytaniu całości w jeden dzień, więc poświęciłam na lekturę pod rząd z 7-8 godzin. Jest to jedna z tych publikacji, od których trudno się oderwać, choć nie wnoszą za wiele do naszego życia.

,,Pętla" to kryminał, który przeczytałam typowo w ramach relaksu. Wątek głównego bohatera zaczyna się w środkowym momencie, jednak toczy się także w kolejnych tomach, do których lektury także Was zachęcam.

Moja ocena: 4,5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone2 komentarze: