niedziela, 9 czerwca 2013

Ulubieni polscy pisarze.Coraz więcej osób przekonuje się do polskich pisarzy, co uważam za duży plus. Ja sama jestem zafascynowana twórczością kilku z nich.

Na uwagę zasługuje twórczość Pani Katarzyny Michalak, którą przeczytałam już prawie całą bez jednej książki. Autorka porusza tematy sielskie, wiejskie, ale także te bardziej skomplikowane, jak przemoc w rodzinie, bezdomność, czy problem depresji poporodowej. Spróbowała także swoich sił w literaturze erotycznej i fantastyce.

Pani Agnieszka Lingas-Łoniewska to kolejna polska pisarka, której utwory bardzo lubię czytać. Zazwyczaj łączą w sobie kilka gatunków, co bardzo mi odpowiada. Do tej pory przeczytałam tylko 4 pozycje tej Autorki, jednak marzę także o zebraniu całej kolekcji jej książek. Moim zdaniem brakuje mi już tylko jednej pozycji:)

Trzecią moim zdaniem zasługującą na uwagę jest Pani Ewa Nowak, której książki czytam już od wielu lat i bardzo sobie cenię. Są one skierowane gównie do młodzieży, jednak starszym czytelnikom także się spodobają. Ja szczególnie lubię serię miętową, choć mam też inne powieści pisarki.

Z pozycji dla najmłodszych na uwagę zasługuje Pani Anna Karwińska i jej przepięknie wydane ilustracje, które zawsze podziwiam.

A jacy są Wasi ulubieni polscy pisarze?


Post na ten temat ukazał się także u :


14 komentarzy:

 1. Ja chyba nie mam ulubionych polskich autorów, bo w sumie rzadko sięgam po ich książki... ale może się to kiedyś zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wielu polskich ulubionych pisarzy i nie sposób wymienić wszystkich, ale najbardziej lubię Agnieszkę Lingas Łoniewską, Katarzynę Michalak, Annę Rybkowską, Annę Górską, Renatę.L. Górską, Monikę Oleksę, Olgę Rudnicką i wielu, wielu innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wstyd, ale o większości nawet nie słyszałam...

   Usuń
 3. Hmmm... Moją ulubioną polską pisarką jest zdecydowanie Dorota Terakowska. I zdania raczej prędko nie zmienię...

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie to nie mam ulubionych pisarzy. Może jedyni Pani Michalak. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam żadnej wymienionej przez Ciebie autorki, ale może niedługo sie to zmieni :)

  Sama darzę wielką miłością Jakuba Ćwieka i Anetę Jadowską ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Polska pisarka? Katarzyna Stachowiak i "W kolorze krwi". Przecudownie napisana, magiczna opowieść ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie słyszałam, ale czuję się zachęcona ;)

   Usuń
 7. Katarzyny Michalak czytałam tylko Rok w Poziomce, ale faktycznie podobała mi się. Pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej nic jeszcze nie czytałam, ale właśnie chętnie bym poznała jej dzieła, może jakoś w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń