Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

czwartek, 3 listopada 2022

,,Czarna księga" Ian Rankin

 ,,Czarna księga"


W ostatnim czasie postanowiłam skusić się na kolejny tom serii autora, czyli ,Czarną księgę".

W tym wydaniu John Rebus w związku z problemami prywatnymi postanowił w jeszcze większym stopniu poświęcić się sprawom zawodowym. W związku z tym w jego ręce trafiły zapiski młodszego kolegi dotyczące sprawy sprzed kilku lat, kiedy to doszło do zabójstwa pewnej kobiety i pożaru. Czy teraz miało udać się doprowadzić tę sprawę do końca?

Kilka tygodni wcześniej czytałam poprzedni tom serii, więc nie zbyt długa przerwa w ukazywaniu się kolejnych części to na pewno wielka zaleta tej książki. Dodatkowo nie odczułam wielkich braków fabularnych mimo tego, że jest to już kolejny tom serii. Z powodzeniem można się z nim zapoznawać jako z oddzielną całością, jeśli nie ma się czasu na nadrobienie poprzednich części.

Nie jest to lektura zatrważająca pod względem stopniowania napięcia w treści. Jest to lekki, przystępnie napisany kryminał z którym można zapoznać się w ramach przerywnika między trudniejszymi tematycznie pozycjami.

,,Czarna księga" Iana Rankina to niebanalny kryminał zagranicznego autora, na który można zwrócić uwagę w wolny dzień.

 Moja ocena: 5/6 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu  

 

10 komentarzy:

 1. Będę miała tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapomniałam już jak bardzo lubię czytać kryminały. Zdecydowanie sięgnę po całość. 1 książka, to zawsze dla mnie za mało i mam niedosyt. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno nie czytałam kryminału...Tylko te odstępy w kolejnych tomach, nie sprzyjają u mnie zainteresowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że można czytać tę książkę osobno, bo często brakuje czasu na nadrobienie całych serii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś czytałam kryminały. Teraz chyba bałabym się po ich lekturze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. w sumie już dawno nie czytałam dobrego kryminału :) także jak tylko uda mi sie natrafić na tą ksiązkę, chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Serie kryminalne to zdecydowanie nie moja bajka. Jednak ten gatunek od lat jest na topie, więc powieść jak i seria na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam jeszcze o tej serii, ale raczej tym razem się nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Już wcześniej zwróciłam na nią uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czyli ogólnie książka jest warta uwagi, ale jakoś nie czuję się do niej przekonana. Kinga

  OdpowiedzUsuń