Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

czwartek, 29 września 2022

,,Życie mimo wszystko" Halszka Witkowska

 ,,Życie mimo wszystko" 


Temat zabójstw staje się coraz bardziej popularny, choć jeszcze stosunkowo niedawno był wielkim tematem tabu.

Książka została napisana w formie wywiadu. Podzielenie jej na poszczególne grupy osób, które dokonują odebrania sobie życia jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu przejrzyściej można zapoznawać się z poszczególnymi rozdziałami i próbować zrozumieć, dlaczego ktoś postanowił odejść z tego świata.

Jak pisze autorka, tematyka depresji jest ostatnio na czasie i nie ma w tym nic złego. Problem jednak polega na tym, że coraz więcej osób nadużywa tego słowa nie mając pojęcia, z czym jest ono związane. Przyczyną samobójstw w przypadku młodzieży mogą być gry komputerowe, a w przypadku seniorów - np. bieda.

Uważam, że poruszanie w lekturach ważnych społecznie tematów jest niezwykle ważne. Halszka Witkowska w rozmowie z Szymonem Falacińskim o tak trudnym zagadnieniu napisała w niezwykle przystępny sposób.

,,Życie mimo wszystko" Halszki Witkowskiej to jedno z tych wydań, obok których na pewno nie sposób jest przejść obojętnie.

Moja ocena: 5.5/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

10 komentarzy:

 1. Tak, tę książkę bym przeczytała. Ważna tematyka, a do tego bardzo potrzebna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie pięknie imię ma autorka, a napisała bardzo ważną i potrzebną książkę. Muszę koniecznie poznać treść.

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, depresja to nie jest nic złego i nie ma czego się wstydzić, chociaż faktycznie. Ciekawa książka, może po nią sięgnę w wolnej chwili. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też uważam, że takie książki warto wydawać i tym bardziej czytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że książka porusza ważne społeczne tematy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zabójstwa zawsze były głośno nagłaśniane, to samobójstwa skrywało się pod kurtyną wstydliwego milczenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytałabym tą książkę bez dwóch zdań! . Chociaż wiem, że byłaby to trudna treść. W rodzinie mojej jedna osoba już odebrała sobie życie. Druga chciała, ale w porę zareagowaliśmy mimo, że mieszka za granicą. Dzisiejsze czasy są trudne, ludzie często pod wpływem złych emocji podejmują takie decyzje. Ja też mam ciężko w życiu, ale nigdy nie zostawiła bym najbliższych z taką traumą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno jest to ważna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mimo że nie sięgam po ten gatunek, to tę książkę z przyjemnością bym przeczytała, mimo że to bardzo trudna tematyka.

  OdpowiedzUsuń