piątek, 14 stycznia 2022

,,Praca marzeń" Helen Tupper, Sarah Ellis

 ,,Praca marzeń"

Każdy z nas chciałby pracować na wymarzonym stanowisku, jednak nie wszyscy spełniają się w swoich zajęciach.

Autorki postanowiły przygotować książkę w której teoria łączy się z praktyką. Dzięki temu możemy na bieżąco korygować swoje mocne strony i z wad zrobić nasze atuty. Nie jest to niemożliwe, ale na pewno zajmuje określoną ilość czasu.

Podoba mi się to, że teoria jest podana przystępnym językiem. Jest bardzo dużo ciekawych i wartościowych informacji. Nie zabrakło także uwag innych osób, które zmagały się z takimi samymi problemami, jak wspomniano w książce.

Na zakończenie dodano 100 rad zawodowych. Nie zabrakło także miejsca na własne notatki. Autorki zachęcają do tego by była to najbardziej popisana i pozaginana książka w biblioteczce, gdyż dzięki temu można z nią najlepiej pracować.

,,Praca marzeń" to pozycja do długoterminowej pracy i szukania swojej idealnej zawodowej drogi, która na pewno istnieje.

Moja ocena: 5/6  

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Znak

13 komentarzy:

 1. Ja już swoją pracę marzeń mamm, i mam też tę książkę. Pewnie ją komuś pożyczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie już pełne spełnienie zawodowe, ale dla początkujących, dopiero szukających dróg wykorzystania swoich mocnych stron i zainteresowań, ksiązka może okazać się inspirująca. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To raczej coś dla licealistów szukających swojej drogi albo studentów na ostatnim roku dopiero wkraczających na rynek pracy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Długo penetrowałam rózne sfery ścieżki zawodowej, zawsze nie do końca mi cos pasowało, aż wreszcie wpadłam na coś, co połaczyło ulubione dziedziny, zatem i dorosli nie zawsze mają sprecyzowaną pracę marzeń. :)

   Usuń
 4. To wielkie szczęście znaleźć pracę marzeń. Tym którym się jeszcze nie udało pewnie pomoże ta książka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że kariera zawodowa to bardzo szeroki i trudny temat, jednak warto pamiętać, że własne zdrowie psychiczne i samorealizacja powinny być najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życie mamy jedno, warto trzymać ster kierunku, w którym podąża, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. :)

   Usuń
 6. Nie sięgam po poradniki, więc to nie jest książka dla mnie. Znam jednak osobę, której mógłby się przydać więc chętnie mu go zamówię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj to prawda każdy by chciał wymarzoną pracę, ale nie raz życie daje w kość i ciężko jest się spełnić. Fajne takie poradniki dla młodych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozna coś cennego podłapać, chwycić inspirację, nabrać odwagi do czynienie pewnych kroków. :)

   Usuń
 8. Bardzo lubię wartościowe, rozwojowe książki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Praca marzeń to taka w której czujemy się dobrze i robimy to co jest naszym hobby. Warto takiej poszukać

  OdpowiedzUsuń