Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

środa, 28 lipca 2021

,,Legenda o założeniu Poznania", ,,Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej", ,,Chrzest Polski i woja Mściwoja", ,,Maltanka", ,,Palmiarnia", ,,Legenda o poznańskich koziołkach" Eliza PiotrowskaLech, Czech i Rus od zawsze byli nierozłączni, jednak przyszedł taki czas, w którym każdy z nich musiał wyruszyć w swoją stronę. Całość jest wydana w kwadratowym formacie, na śliskich stronach z miękką oprawą. Tekst jest wierszowany, pisany różnymi czcionkami i w różnym formacie, więc tym bardziej graficzna forma będzie ciekawa dla młodego odbiorcy.

Od lat wychowuję się w okolicach Gniezna, więc gwara wielkopolska nie jest dla mnie niczym nowym. Postanowiłam jednak zapoznać się z tą książeczką, która jest ciekawa dla osób, które już coś znają i tych, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę. W środku są zadania do wykonania, wierszyki ze słowami z gwary, a na zakończenie słowniczek z gwarowym słownictwem.,,Chrzest Polski i woja Mściwoja"


O chrzcie Polski powstało już całkiem sporo publikacji, jednak nie zaszkodzi poznać kolejnej. Całość jest wierszowana i opowiada o Mściwoju i chrzcie Polski. Na zakończenie jest miejsce na wklejenie zdjęcia ze swojego chrztu, rodziców chrzestnych, czy rozwiązanie krzyżówki. Książka została wydana w sztywnej oprawie w kwadratowym formacie.,,Maltanka"


Maltanka to poznańska kolejka, o czym dowiemy się także z tej książeczki. Przeczytamy także o poznańskim ZOO, termach maltańskich i nie tylko. Jest dużo zadań do wykonania, co na pewno zainteresuje odbiorców. Ciekawa pozycja nie tylko dla dzieci. Dorośli przy okazji wspólnej lektury mogą poszerzyć swoją wiedzę.,,Palmiarnia"


Palmiarnia w Poznaniu znajduje się blisko dość blisko Dworca PKP, więc na spokojnie można się do niej dostać na własnych nogach. Zanim jednak to nastąpi na pewno dobrze będzie poczytać o tym miejscu, np. w książce Elizy Piotrowskiej. Wydanie zawiera sporo ciekawostek i nie brakuje zadań, które okażą się interesujące dla młodego odbiorcy.

 
Legenda o poznańskich koziołkach związana jest z zegarem, który miał powstać na wieży ratuszowej. Do dziś w samo południe możemy zobaczyć na żywo trykające się koziołki, a ta bajka przybliża nam historię tego jak do tego doszło. Książeczka została wydana w miękkiej oprawie, pisana jest wierszem i na zakończenie możemy połączyć cyfry arabskie z ich rzymskimi odpowiednikami. 


 Moja ocena: 5/6     

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone 
   
   

12 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa pozycja. Warto znać historię i podania o różnych miejscach. Zapisuję na listę do przejrzenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie fajne książeczki. Każd z nich wartościowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo bardzo cjekawych propozycji:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieszkam w wielkopolsce :) dokładniej 80 km od samego Poznania :) wstyd gdybym nie znała legendy o powstaniu stolicy mojego województwa :) lubie też inne legendy Polskie :) Kinga

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo ciekawych książeczek dla dzieci sama z wielką chcecia zajrzalabym do tej o gwarze wielkopolskiej oraz chrzcie Polski.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie ciekawe książeczki. Chętnie przyjrzę im się z bliska :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejne ciekawe propozycje czytelnicze dla najmłodszych, chętnie do nich zajrzę z moją młodziutką czytelniczką. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jako mieszkanka Wielkopolski z przyjemnością skuszę się na te lektury.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze, że istnieje tyle pozycji związanych z danym regionem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oba tytuły o legendach mnie zaciekawiły. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam takie smaczki książkowe. Moje polonistyczne serduszko się raduje, gdy może zerknąć na jakąś gwarę.

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo lubię polskie legendy, także chętnie bym sięgnęła do tej serii :-)

  OdpowiedzUsuń