Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

czwartek, 29 lipca 2021

,,Czas grzechu" Anna Sakowicz,,Jaśminowa Saga" autorstwa Anny Sakowicz zbiera w większości pochlebne opinie. Trafiło i na mnie, bym zapoznała się z pierwszym tomem. Którą z sióstr Jaśmińskich polubiłam najbardziej? 

Katarzyna jest najbardziej wyzwolona, uważa, że kobiecie do szczęścia nie jest potrzeby mąż i posłuszeństwo względem niego. Szukanie wybranka przez ojca przekracza jej wyobraźnię, z pewnością nie będzie bezczynnie czekała na to, co przyniesie jej los.

Młodsza Stasia marzy o tym, by wyjść za mąż, mieć dzieci, oddać się rodzinnemu mirowi tak jak ich matka Elżbieta, do czasu aż po śmierci syna Pawła popadła w marazm i otępienie. Równie urodziwa jak Kasia nie może narzekać na trudności z wybraniem małżonka.

Najmłodsza Julka zaś ma na twarzy pozostałości po ospie i właściwie cała rodzina jest przekonana, że zostanie starą panną, ponieważ nikt jej nie zechce. My swoje, a los swoje. Czy i w przypadku najmłodszej panny Jaśmińskiej tak będzie?

Pierwszy tom sagi to lata 1916-1939. Widzimy, jak dziewczyny dorastają, zmienia się ich postępowanie, motywy, poznajemy realia Wolnego Miasta Gdańska, podejścia do Niemców, Polaków, Żydów. Pojawia się wątek Warszawy, narzucania zamążpójścia, kierowania się przyszłym dobrem finansowym. 

Fascynująca historia, do której Anna Sakowicz wykonała solidny research, który widać na każdej stronie. Stosunkowo dużo przypisów, które jeszcze lepiej przytaczają historyczne i fabularne tło. To jedna z tych lektur, od których nie sposób się oderwać przed przeczytaniem ostatniego zdania. Bardzo cieszę się, że miałam okazję spędzić czas z tym początkiem serii.

Książkę otrzymałam na spotkaniu A może nad morze? Online!

13 komentarzy:

 1. Przede mną tom pierwszy. Cały czas czeka na mojej półce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie dokładnie taka sama sytuacja. Ale nie pozwolę tej książce zbyt długo na siebie czekać.

   Usuń
  2. chyba najgorzej jak już coś ląduje na półce, trudno się potem do tego zmotywować ;-)

   Usuń
 2. Brzmi bardzo ciekawie i fajnie za to pierwszy tom

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię twórczość tej autorki i tą książkę też mam w planach. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna lektura, którą jestem zainteresowana, ale muszę najpierw poznać tom pierwszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa recenzja- zachęcasz:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo miło spędziłam czas z tą lekturą i jestem ciekawa kolejnych części.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mamy ją w bibliotece, ciągle ktoś o nią pyta, są na nią kolejki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dawno już nie czytałam żadnej powieści spod pióra Anny Sakowicz, najwyższy czas do nich wrócić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za polecenie tego wydania. Chętnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Patrzyłam ostatnio na tę książkę i zastanawiałam się czy warto ją przeczytać. Już wiem!

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię książki, w których widać duży wkład w wyszkanie informacji autorek.

  OdpowiedzUsuń