poniedziałek, 21 czerwca 2021

,,Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow" Jessica Townsend

 ,,Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow"


,,Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow" Jessici Townsend to trzeci tom serii, który miał premierę w ostatnim czasie.

Morrigan Crow z całą pewnością nie mogła narzekać na nudę. Mało kto mógł się dowiedzieć o tym, że jest Wundermistrzem oraz dokładnie poznać wydarzenia z poprzedniej części. W tym tomie także miało się sporo działać. Zwierzęta dopadła tajemnicza choroba - pustka wietrzna, przez którą starały się niebezpieczne dla otoczenia. Czy istniał na to ratunek?

Pozycja jest naprawdę obszerna, więc na jej lekturę należy uszykować sobie odpowiednią ilość czasu. Na pewno jednak nie będzie on stracony, bo Jessica Townsend nie pozwala czytelnikowi ani na momenty nudy. Gdy już wydaje się, że wszystkie jest jasne, spada na nas fabularna bomba, która sprawia, że fabuła zaczyna toczyć się zupełnie inaczej niż mogliśmy to przypuszczać.

 Autorka stworzyła bardzo ciekawy cykl młodzieżowy, który może spodobać się także miłośnikom fantastyki. Sama przyjemnie spędzam czas z kolejnymi tomami. Z racji ich objętości na kolejne premiery należy jednak czekać dość długo.

,,Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow" Jessici Townsend to już ten poziom zaawansowania, w którym należy znać poprzednie części cyklu, do nadrobienia lektury których serdecznie was zachęcam.

Moja ocena: 5/6   

Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.14 komentarzy:

 1. Nie znam tego cyklu i raczej po niego nie sięgnę, ale cieszę się, że Tobie przypadł do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. To seria dla młodych czytelników. Polecę ją znajomym, może przypadnie im do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seria jest naprawdę świetna! Warto po nią sięgnąć i to nie tylko w przypadku gdy jest się młodzieżą :)

   Usuń
  2. I takie propozycje bardzo mi się ostatnio przydają, czytam z młodzieżą i wymieniamy się wrażeniami ze spotkań z książkami. :)

   Usuń
 3. Miałam przyjemność poznać serię i uważam, że jest bardzo przyjemna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna pozytywna opinia, zatem koniecznie trzeba będzie wziąć się za nią. :)

   Usuń
 4. To chyba książka bardziej dla młodzieży?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio moja młodzież bardzo polubiła się z fantastyką, wydaje się, że może i w ten cykl wejdą, podsunę im pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Musiałabym najpierw poznać poprzednie części, a mam już wystarczająco dużo rozgrzebanych serii, by znaleźć czas na kolejną :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka nie w moim guście,ale cieszę się,że odnalazłaś przyjemność w jej lekturze :) Wiem,komu mogę ją polecić - i nie zawaham się tego zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno warto poznać wcześniejsze części tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 9. oooo widzę kolejna ciekawa pozycja dla mojego syna. cieszę się, ze ma tak szeroki gust czytelniczy. On dopiero go kształtuje i szuka swojego ulubonego :) Kinga

  OdpowiedzUsuń
 10. to, że trzeba znać poprzednie części sprawia, że jeszcze bardziej chcę przeczytać tę serię :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na razie nie jestem nią zainteresowań, choć dużo dobrego o niej słyszałam.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń