sobota, 17 kwietnia 2021

,,Terapeutka" B.A. Paris


B.A. Paris zasłynęła świetnym debiutem ,,Za zamkniętymi drzwiami”. Od tego czasu udało mi się zapoznać z jej wszystkimi historiami. Teraz przyszedł czas na ,,Terapeutkę”.

Główna bohaterka wraz z partnerem przenieśli się na strzeżone osiedle gdzie mieli wieść szczęśliwe życie. Alice cały czas męczyły demony przeszłości. Sądziła, że dzięki temu, iż zmieni miejsce zamieszkania i dobrym układom z partnerem jej życie może ulec zmianie. By wkupić się w łaski sąsiadów postanowiła zorganizować parapetówkę, na której pojawił się nieproszony gość. Kim był?

O ile debiut autorki bardzo przypadł mi do gustu, o tyle kolejne książki nie spełniają już moich oczekiwań względem tego, że będą tak samo rewelacyjne jak pierwsza. ,,Terapeutka” jest historią ciekawą, momentami zaskakującą, jednak zabrakło mi tutaj większego napięcia względem tego, co stało się np. z rodziną Alice lub wątku związanego z ich nowym miejscem zamieszkania.

B.A. Paris niezmiennie posługuje się bardzo plastycznym językiem, dzięki czemu powieść czyta się naprawdę bardzo sprawnie. Sama byłam zdziwiona, kiedy udało mi się dotrzeć do ostatniego zdania. Nie żałuję, że dałam szansę tej lekturze, ale liczyłam na większe napięcie.

,,Terapeutka” to historia do przeczytania na jeden raz, z ciekawą fabułą, momentami zaskakująca, jednak nie trzymająca w napięciu od samego początku do samego końca.

Moja ocena: 4/6   
     
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu  

 

11 komentarzy:

 1. Bardzo fajna recenzja. Lubię taką tematykę książek napewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fantastycznie relaksuję się przy takich klimatach, zwłaszcza po kilku godzinach w naukowych publikacjach. :)

   Usuń
 2. Ta książka autorki nadal przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam wszystkie książki autorki, więc i tej nie odpuszczę :) 4/6 to mocna ocena, więc czuję się zachęcona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również nie odpuszczę, tym bardziej, że miło spędziłam czas przy tych ksiązkach. :)

   Usuń
 4. wiem komu ją polecę, sama niestety nie znajdę dla niej czasu

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielka szkoda,że kolejne książki nie trzymają poziomu poprzedniczki - ale ocena i tak wysoka,więc nie jest najgorzej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorka pisze nierówne książki, czasem jestem nimi zachwycona, kiedy indziej lekko zawiedziona, wszystko zależy, czy przekona mnie pomysł na fabułę.

   Usuń
 6. Książka czeka już na półce na spotkanie, przyznam, że jestem go bardzo ciekawa, zobaczymy, jak ja ją odbiorę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam jedną z książek tej autorki i szczerze mówiąc nie wiem czy mam ochotę na kolejne. Tamta była dobra, ale dla mnie męcząca psychicznie. Nie jestem gotowa na powtórkę, którą czuję, bym miała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, może lepiej zacznę od debiutu.

  OdpowiedzUsuń