czwartek, 11 lutego 2021

,,Baletnice. Prawie idealna" Elizabeth BarfetyO szkole baletowej i baletnicach nie powstało chyba zbyt wiele książek. Seria ,,Baletnice" Elizabeth Barfety wykorzystuje prawdziwe informacje.

Głównymi bohaterami są dzieci, które uczą się w szkole baletowej. Możemy poznać zarówno dziewczynki, jak i chłopców. W tym tomie główna narracja została oddana Constance, która miewała pewne problemy. Czy udało jej się z nimi uporać?

Całość została naprawdę pięknie wydana. Okładki utrzymane są w pastelowych kolorach. Czcionka jest bardzo duża, więc dziecko poradzi sobie z samodzielną lekturą. W obu częściach pojawiają się także ołówkowe ilustracje, a na końcu są informacje o Szkole tańca Opery Paryskiej.

,,Baletnice. Prawie idealna" Elizabeth Barfety to drugi tom serii, który dobrze czytać ze znajomością poprzedniej części. Już nie mogę doczekać się zakończenia tego cyklu.

Moja ocena: 5/6
 
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Znak  

7 komentarzy:

 1. Mam obydwa tomy w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszą część. Bardzo miła lektura :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem postanowione, książki podsunę pod rozwagę mojej córce, niech odpocznie od przedmaturalnych lektur. :)

   Usuń
 3. Ksiązka, do które z dużym prawdopodobieństwem zajrzy moja córka, w końcu przez długi czas balet był częścią jej życia. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda o baletnicach, chyba nie powstało zbyt wiele książek. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam, ale kto wie, może kiedyś po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Seria wygląda nadzwyczaj interesująco i na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli muszę nadrobić pierwszy tom i zabrać się za ten :)

  OdpowiedzUsuń