Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

środa, 4 marca 2020

,,Klejnot Medyny" Sherry Jones

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2009
Format: Książka
Liczba stron: 392

Do kupienia: Gandalf

Aisza już jako mała dziewczynka wiedziała, że gdy dorośnie zostanie żoną Satuana, było to jej marzenie. Ojciec jednak postanowił inaczej. Gdy miała sześć lat została obiecana Muhammadowi, który był prorokiem. Musiała odbyć pardę do czasu swojej pierwszej miesiączki. Bardzo jej się to nie podobało, lecz nie mogła się sprzeciwić woli rodziców. Na początku mieszkali w Mecce, lecz gdy zaczęły się tam zamieszki przeprowadzili się do Medyny. Gdy wybrali się na wyprawę specjalnie pozostała poza karawaną, aby pobyć sam na sam z Satuanem, który nie wiedział o tym, że nadal jest dziewicą. Niedługo potem znaleźli ją i wróciła do męża. Aisza czuła się bardzo samotna, gdyż Muhammad miał wiele żon i nie mógł poświęcić jej całego swojego czasu. Czy mężczyzna zwrócił jej wolność? 


,,Klejnot Medyny" to opowieść autentyczna, oparta na faktach. Tłem dla wydarzeń stają się lata 600 n.e. Książka to opowieść o losach Aiszy, jej rodzinie i przyjaciołach. Była niezwykle waleczną dziewczynką, np. gdy chciała wstawić się za Raszę, którą chcieli uprowadzić i zgwałcić. Była zła na matkę, że nie pozwoliła jej stanąć w obronie kobiety.W powieści przywołane jest dużo faktów z kultury muzułmańskiej. Mężczyzna, prorok mógł mieć wiele żon, tylko jego żony musiały nosić zasłonięte twarze, przez co były łatwo rozpoznawane. Niektóre dziewczynki ofiarowywano już ich przyszłym mężom tuż po urodzeniu, czasem gdy miały kilka lat. Gdy jakaś kobieta odbyła stosunek z innym mężczyzną , niż jej mąż, nawet, gdy był to gwałt, była zbrukana i poniżana. Czas przed pierwszą miesiączką, gdy musiały siedzieć w domu, aby inni mężczyźni ich nie widzieli to parda. Prorok sam wybierał z którą z żon chce spędzić noc, każdą z nich mógł traktować na swój sposób. Kobieta, która pierwsza urodzi dziecko prorokowi była nazywana hatun i mogła zarządzać pozostałymi żonami.Utwór jest napisany w sposób zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Myślę, że szczególnie spodoba się osobom, które interesują się kulturą muzułmańską. Jest to najlepsza książka o tej tematyce, jaką udało mi się do tej pory przeczytać.


Moja ocena: 6/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz