niedziela, 9 lutego 2020

,,Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku" Mikołaj Marcela

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020
Format : Książka
Liczba stron: 272
Do kupienia: Gandalf

System edukacji jaki obecnie jest każdy z nas doskonale wie. Dlaczego właśnie taki i czy da się coś z tym zrobić?

Mikołaj Marcela w swojej publikacji udowadnia, że system, jaki obecnie panuje, wywodzi się jeszcze z czasów zaboru pruskiego. Od tamtego czasu nic nie uległo zmianie. Najważniejsze dla rodziców są oceny ich dzieci i nie rozumieją, że każde z nich może mieć inne zainteresowania.

Jak najbardziej, jestem za lekcjami plenerowymi, dlatego też na zbiórkach harcerskich, kiedy tylko pogoda na to pozwala, wychodzimy na zewnątrz. Zgadzam się także z tym, że ocena nie świadczy o rzeczywistej wiedzy. Wychodzę jednak z założenia, że niekoniecznie należy mieć jedynkę lub powtarzać klasę, bo nie chce się na czas przygotować.

,,Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku" to publikacja, która może wywołać wiele sprzecznych uczuć, aczkolwiek jej przesłanie jak najbardziej do mnie trafia.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


2 komentarze:

  1. Książkę już mam. Jestem ciekawa, czy we mnie tez wywoła tyle sprzecznych uczuć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Według mnie dziecko powinno się uczyć dla siebie. Powinno zrozumieć to co się uczy anie wkuwać na blachę. Z natury jako dzieci jesteśmy leniwi i skorzy do zabawy, lecz trochę powinniśmy przykładać do przypilnowania dziecka w nauce.

    OdpowiedzUsuń