wtorek, 14 stycznia 2020

,,Ulysses Moore. Pierwszy klucz" Pierdomenico Baccalario

Wydawnictwo: Olesiejuk
Data wydania: 2011
Format: Książka
Liczba stron: 296
Do kupienia: Gandalf

W ostatnim czasie w ekspresowym tempie zapoznaję się z serią ,,Ulysses Moore". Dziś zapraszam Was na moją opinię o szóstym tomie.

Julia, Jason i Rick ponownie musieli wziąć udział w niebezpiecznej misji. Obliwia Newton ponownie wkroczyła do akcji i uknuła niezły spisek, by jednak w jakiś sposób odszukać Pierwszy klucz. Tak naprawdę była na dobrej pozycji, bo wiedziała, do czego on służy.

Każdy tom jest mniej więcej tej samej objętości, czyta się je naprawdę ekspresowo. Co ważne, mimo, że jesteśmy już na szóstym tomie, akcja od początku serii dzieje się tylko przez kilka dni. Bohaterowie w ciągu doby naprawdę w rewelacyjnym tempie poruszają się do przodu.

Pierdomenico Baccalario stworzył kilkunastotomową serię dla młodzieży, w której główni bohaterowie przenoszą się w czasie, szukają nieoczywistych drzwi i kluczy, a dodatkowo w każdym tomie odkrywają jakieś nowe tajemnice z przeszłości.

,,Ulysses Moore. Pierwszy klucz" to już szósty tom serii, z którym zapoznałam się w ciągu ostatnich kilku dni. Jestem ciekawa, co przyniosą kolejne części cyklu.

Moja ocena: 4.5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza