piątek, 3 stycznia 2020

,,Perłowa Dama" Aleksandra Polak

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018
Format: Książka
Liczba stron: 456
Do kupienia: Gandalf

Aleksandra Polak stworzyła tak fascynującą serię, że od razu po zakończeniu pierwszego tomu postanowiłam skusić się na jego kontynuację. Czy było warto?

Alicja po wydarzeniach, które miały miejsce w końcówce ,,Króla Kier" znalazła się w olbrzymim niebezpieczeństwie. Została uwięziona w Hadesie i tak naprawdę nie było wiadomo, jaki dalszy los ją czeka. Czy sprawa wkrótce się wyjaśni i przyjaciele ruszą jej z pomocą?

Pierwszy tom spodobał mi się na tyle, że od razu postanowiłam zapoznać się z jego kontynuacją, czego nie żałuję. Kolejna część jest jeszcze bardziej naszpikowana tajemnicami, odkrywaniem następnych kart. Fabuła została niesamowicie przemyślana, jednak nieco za bardzo brakowało mi głównego miasta akcji, czyli Gdańska. Tak naprawdę wydarzenia mogłyby rozgrywać się gdziekolwiek. Nie za bardzo czuję klimat nadmorskiej miejscowości.

,,Perłowa Dama" Aleksandry Polak to bardzo wciągająca kontynuacja. Do lektury serii zachęcam przede wszystkim młodzież, lubującą się w niecodziennej fantastyce.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


1 komentarz: