niedziela, 21 października 2018

,,Diabelski młyn" Daria Orlicz

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 320
Do kupienia: Gandalf

Katarzyna Misiołek pod własnym nazwiskiem wydała kilka książek. ,,Diabelski młyn" to jej pierwsza powieść wydana pod pseudonimem.

Mała, skrzywdzona przez los dziewczynka, którą nie opiekowała się matka. Dziewczyny, które uciekły z domu i zaczęły życie na ulicy. Policjant, któremu nie układa się z żoną. Małżeństwo, które postanowiło spróbować numerków z inną parą. W jaki sposób te wszystkie historie się łączą?

Nie ukrywam, że nie miałam względem tej powieści wielkich oczekiwań, więc czuję się bardzo miło zaskoczona. Powieść czyta się bardzo szybko, nie przeszkadza też spora mnogość bohaterów. W efekcie końcowym wszystkie sprawy bardzo fajnie się łączą.

Autorka porusza w publikacji sporo ważnych tematów - zaniedbanie przez rodziców, seks z innymi parami, molestowanie dzieci, którego nikt nie widzi. Katarzyna Misiołek nie boi się poruszania trudnych tematów, co w tej historii wyszło jej naprawdę bardzo dobrze. Styl jest prosty, płynny, przez lekturę mknie się sprawnie.

,,Diabelski młyn" to bardzo ciekawa i wciągająca powieść, od której trudno się oderwać. Nie żałuję, że postanowiłam się z nią zapoznać.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


2 komentarze: