piątek, 27 kwietnia 2018

,,Obrączka diabła" Vidar Sundstol

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 320
Do kupienia: Media Rodzina

,,Obrączka diabła" to pozycja, na którą pewnie nie zwróciłabym normalnie uwagi. Cieszę się, że się z nią zapoznałam, gdyż jest naprawdę świetna.

Prywatny detektyw po 30 latach przyjechał na pogrzeb swojego przyjaciela, który rzekomo utonął. Max nie do końca wierzył w takie okoliczności zdarzenia, tym bardziej, że lata wcześniej zaginął pewien mężczyzna, a rok temu studentka. Czy te trzy sprawy były ze sobą w jakiś sposób powiązane?

Książka jest naprawdę bardzo ciekawa, pojawiają się w niej wierzenia, które są bardzo silnym wątkiem w tym kryminale. Całość czyta się naprawdę szybko i ze sporym zainteresowaniem. Jest to jedna z tych pozycji, od których nie można się oderwać.

Lubię dobre kryminały, a ten Vidara Sundstola z całą pewnością się do nich zalicza. Posiada wszystko to, co powinien mieć dobry utwór z dreszczykiem - doskonale stopniuje napięcie, do samego końca nie wiadomo, o co w tym wszystkim chodzi.

,,Obrączka diabła" to publikacja na kilka godzin. Nie żałuję, że się z nią zapoznałam, gdyż jest naprawdę warta uwagi i polecenia. Zachęcam do lektury.

Moja ocena: 5,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.


3 komentarze:

  1. Pierwsze słyszę, ale ta książka całkiem mnie zainteresowała. Lubię tego typu kryminały, gdzie wierzenia odegrały rolę w morderstwie.

    Pozdrawiam,
    Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi intrygująco. Jestem na tak!

    OdpowiedzUsuń