niedziela, 16 listopada 2014

,,Spirit Animals. Tom 1. Zwierzoduchy" Brandon Mull

Wydawca: Wilga
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 256
Półka: posiadam

Twórczość Brandona Mulla poznałam przy okazji czytania jego 5-tomowej serii ,,Baśniobór". Wiedziałam więc czego mogę się spodziewać i tym razem także się nie zawiodłam. Książka porwała mnie bez reszty.

Dzieci, które kończyły 11 lat musiały napić się Nektaru, dzięki któremu mogły przywołać swojego Zwierzoducha, czyli zwierzę, które łączyła z człowiekiem nadzwyczajna moc. Dzięki stworzeniom wyostrzały się niektóre zmysły ludzi, choć zwierzoduchy mogły mieć też inne umiejętności. Nie każdemu udawało się przywołać swoje zwierzę. W krótkim czasie jednak Abeke, Mellin, Conorowi i Rollanowi udało się tego dokonać. Ich zwierzoduchy były jednak zupełnie inne, niż pozostałych...

Fabuła nie jest tutaj specjalnie skomplikowana, przez pewien czas toczy się dwutorowo, gdy zostaną już przedstawione początkowe wydarzenia. Cenię sobie serie fantastyczne, gdyż zawsze można poczytać o czymś nowym. W przypadku pierwszego tomu Spirit Animals na pewno nie poczujecie się zawiedzeni, gdyż historia jest zupełnie nowa. Dodatkowo każdy tom serii napisał inny autor, co dodatkowo ją wyróżnia i urozmaica.  Styl autora jest bardzo prosty, książkę czyta się kilka godzin. Niebawem sięgnę po ,,Polowanie" autorstwa Maggie Stiefvater, czyli drugi tom serii.

,,Zwierzoduchy" to coś zupełnie nowatorskiego o czym nie miałam do tej pory okazji przeczytać. Jest to jednak także książka o różnych bohaterach, wywodzących się z różnych warstw społecznych, których połączyły te magiczne istoty. Akcja jest tutaj dynamiczna, fabuła ciekawa. Możemy poczytać o podejmowaniu trudnych wyborów, działaniu na niekorzyść drugich, kłamstwie. Podczas lektury możemy mieć nadzieję, że wszystko dobrze się skończy, jednak czy tak faktycznie będzie?

,,Spirit Animals. Tom 1. Zwierzoduchy" to pierwszy tom fantastycznej serii, która spodoba się głównie nastoletnim czytelnikom, choć myślę, że nieco starsze osoby także będą zadowolone. Jest to typowo młodzieżowa opowieść, z którą warto się zapoznać, gdyż jest to naprawdę bardzo interesująca lektura. Mam nadzieję, że pozostałe tomy będą równie dobre, gdyż mam zamiar zapoznać się z całą serią. Jestem bardzo ciekawa, jak potoczą się dalsze losy Abeke, Mellin, Conora i Rollana.

Moja ocena: 5,5/6

                    Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


12 komentarzy:

 1. Dla młodych czytelników to z pewnością świetnie zapowiadająca się seria.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja wczoraj jak byłam w Biedronce po zakupy to zobaczyłam takie książeczki (cała seria to jest) pomyślałam że Tobie by się spodobały :) http://www.biedronka.pl/pl/product,id,3803,name,konkurs-marzen-magiczny-kotek i były za 8,99 a normalnie kosztują za 13,99

  pozdrawiam::)
  Ela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację. Widziałam je na stronie, ale u mnie w sklepie była tylko jedna o piesku, więc nie kupiłam.

   Usuń
 3. Mam w rodzinie nastolatkę, więc jej polecę powyższą serię, bo sama wolę nieco doroślejszą literaturę.
  ps. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!!

  …………… () — () — () — ()
  …………… || -— || — || — ||
  ………@@@@@@@@@@@@@
  …… { ~*~*~*~****~*~*~*~ }
  … . @@@@@@@@@@@@@@@
  … .{*~*~*~* W DNIU *~*~*~*}
  …{ *~*~ URODZIN 100 LAT *~* }
  …{ ~*~*~*~*~*~ *~*~*~*~*~ }
  …@@@@@@@@@@@@@@@@@
  ……………… … )———(
  ………… ____ ,———–, ___
  …… … /__________________\

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się okładka pierwszego tomu tej nowej serii. Nie mniej jednak mam wrażenie, że cała ta historia jest jednak dla mnie zbyt dziecinna, mimo, że fantastykę bardzo lubię. Masz dziś urodziny? W takim razie przede wszystkim życzę Ci spełnienia marzeń, bo one są w życiu przecież najważniejsze :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Spóźnione życzenia z okazji urodzin! Uciekł mi gdzieś ten czas od niedzieli, ale szczerze życzę Ci realizacji marzeń i wiele zdrowia oraz szczęścia :)

  OdpowiedzUsuń