poniedziałek, 17 listopada 2014

,,Ever After High. Krzywe Zwierciadło" Shannon Hale [Przedpremierowo]

Wydawca: Bukowy Las
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 336
Półka: posiadam
Do kupienia: EmpikBukowy Las

W maju swoją premierę miała nowa seria Ever After High, której zostałam ambasadorką. Przeczytałam wówczas pierwszy tom i zupełnie nie zorientowałam się, że to już, w listopadzie będzie wydany 2 tom. Postanowiłam zobaczyć, co tym razem przygotowała dla nas autorka.

Po wydarzeniach, które miały miejsce na końcu pierwszej części uczniowie podzielili się na dwie grupy. Jedni chcieli podporządkować się historii, drudzy z kolei postanowili sami zawalczyć o swoje przeznaczenie.  Przez jedną decyzję podjętą przez główną bohaterkę towarzystwo podzieliło się na dwie grupy. Czy miało zdarzyć się coś co połączy ich na nowo?   

Pierwszy tom podobał mi się i miło go wspominam, aczkolwiek to dalsza część historii porwała mnie bez reszty. Całość jest bardzo ciekawa, podział na dwie grupy dodatkowo urozmaica całą historię. Na uwagę zasługuje piękna okładka oraz różowo-fioletowe brzegi stron, co sprawia, że powieść z pewnością jest nietuzinkowa. Bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani, a przedstawiona historia opowiedziana w sposób bardzo ciekawy.

W tym tomie Shannon Hale starała się uświadomić czytelnikom, że najważniejsza dla nas powinna być przyjaźń, wsparcie, dochowanie tajemnicy. W chwili, gdy bliscy nas potrzebują nie możemy odmówić im pomocy. Wskazane jest, aby być gotowym do niesienia pomocy, wspierania naszych przyjaciół w trudnych dla nich momentach. Czasem nie wymaga to od nas dużego wysiłku, a dla drugiej osoby może znaczyć wiele.

,,Ever After High. Krzywe Zwierciadło" autorstwa Shannon Hale to drugi tom serii o baśniowych postaciach przedstawionych w zupełnie inny, niż tradycyjny sposób. Powieść skierowana jest na pewno do miłośników tego typu opowieści. Drugi tom jest o wiele ciekawszy od pierwszego, więc jeśli początek historii Wam się spodobał to kontynuacja Was nie zawiedzie.

Moja ocena: 5,5/6


Wpis powstał w ramach ambasadorowania tej serii.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję

\

Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


8 komentarzy:

 1. Gratuluję pełnienia tak zaszczytnej funkcji. Ciekawa seria.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym sprawdzić czy zaliczam się do miłośników tego typu literatury :) Chętnie przeczytałabym tą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie mam nadzieję, że uda Ci się tego dokonać.

   Usuń
 3. Gratuluje ambasadorowania :)

  Moja córa już opowiadała mi o tej bajce, ale oglądała w TV :)

  OdpowiedzUsuń