wtorek, 18 listopada 2014

,,Spirit Animals. Tom 2. Polowanie." Maggie Stiefvater

Wydawca: Wilga
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 240
Półka: posiadam

Maggie Stiefvater przeczytałam prawie wszystkie książki dostępne w Polsce, oprócz ,,Wyścigu śmierci". Bardzo więc ucieszyłam się, że będę mogła przeczytać drugi tom serii Spirit Animals napisany przez tę autorkę.

Abeke, Meilin, Conorowi i Rollanowi, czyli czwórce głównych przyjaciół udało się już czegoś dokonać, jednak nie był to koniec ich misji. Wciąż udoskonalali swoje umiejętności wojenne, aby w razie potrzeby umieć pokonać przeciwnika. Tymczasem wroga strona także nie próżnowała i wciąż szukała swoich sprzymierzeńców. Niebawem trzeba było wyruszyć na kolejną niebezpieczną wyprawę. Nie było wiadomo, czy nie będzie to ostatnia rzecz, którą zrobią bohaterowie, czy nie czeka ich tam śmierć.

Pierwszy tom bardzo mi się podobał, ale drugi wydaje mi się jeszcze bardziej dynamiczny i fascynujący, niż jego poprzednik. Akcja bardzo szybko gna do przodu, sporo się dzieje, nie ma czasu na nudę. Występuje tutaj wiele opisów walk, w których praktycznie do końca nie wiadomo, kto wygra. Bardzo podobał mi się dalszy pomysł na fabułę, który mnie zaskoczył. Zakończenie także rzuciło nowe światło na pewne sprawy, jednak myślę, że postąpiłabym podobnie.

,,Spirit Animals. Polowanie. Tom 2" to drugi tom serii, w której każda część napisana jest przez innego autora. Na początku zostały przywołane niektóre wydarzenia z pierwszej części, więc myślę, że można ją czytać jako oddzielną powieść. Osobiście jednak polecam zacząć od początku, gdyż pierwszy tom także jest bardzo ciekawy. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy serii, gdyż Spirit Animals stał się jedną z moich ulubionych cyklów fantastycznych. Z tą serią na pewno nie można się nudzić. Szczególnie spodoba się miłośnikom powieści z nutką magii oraz młodzieży i starszym czytelnikom, którzy lubią takie klimaty.

Moja ocena: 5,5/6

                    Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


5 komentarzy:

 1. Twórczość Maggie Stiefvater znam dzięki trylogii ''Drżenie'', która wywarła na mnie pozytywne odczucia, dlatego chętnie zapoznam się z niniejszą serią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję, że również będziesz zadowolona.

   Usuń
 2. Teraz dużo takich akcji organizują wydawnictwa, nawet biblioteki, recenzowanie to kolejny kanał spzedaży, super, a ja lubie to, bo każdy może przedstawic jedną książkę na rózne sposoby, chciałabym kiedys mieć kilka recenzji jednej książki aby to omówić! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie, że drugi tom jest jeszcze bardziej dynamiczny niż pierwszy.

  OdpowiedzUsuń