Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

niedziela, 22 czerwca 2014

,,Martynka. Moje pierwsze czytanki" Gilbert Delahaye

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Martynka.com.pl

Książeczki, opowiadające o Martynce niezmiennie opowiada Wanda Chotomska, polska pisarka, posiadająca dość spory dorobek literacki.

Pozycja składa się z 4 krótkich opowiadań : Martynka idzie na bal, Martynka bawi się w mamę, Martynka ma urodziny, Martynka i osiołek. Po raz pierwszy zetknęłam się z wydaniem Martynki na kartonowych dużych stronach, choć w swojej biblioteczce posiadam kilkanaście książek przeznaczonych dla starszych dzieci.

Pierwsze, co mnie urzekło w tej książeczce to przede wszystkim jej bardzo solidne wykonanie. Jest ona dość sporych rozmiarów, ilustracje w niej zawarte są naturalne, takie, jak w tych pierwszych wydawanych pozycjach o mojej ulubionej imienniczce. Niektóre opowiadania już znałam, jednak tutaj zostały przedstawione w inny sposób. Całość jest rymowana, a co najważniejsze dla małych dzieci, krótsza. Główną rolę odgrywają tutaj ilustracje, dzięki którym sami możemy sobie dopowiedzieć tekst, który jest tutaj tylko dodatkiem dla najmłodszych miłośników Martynki.

Moja fascynacja tą serią zaczęła się już prawie 20 lat temu i do tej pory nie słabnie. Każda kolejna pozycja o tej dziewczynce spotyka się z moim bezgranicznym zachwytem. Wszystkie książki z tej serii, na które trafiłam zostały bardzo starannie wydane, żałuję tylko, że w niektórych książeczkach ilustracje zostały już unowocześnione, jednak w przypadku tej pozycji ten zabieg nie miał miejsca.

,,Martynka. Moje pierwsze historyjki" to pozycja przeznaczona dla małych czytelników, którzy zechcą zapoznać się z przygodami Martynki. Moim zdaniem cena jest adekwatna do wydania, które zachwyca i może służyć przez wiele lat kolejnym maluchom. Ja bardzo lubię tę serię i już teraz zacznę rozglądać się za innymi kartonowymi wydaniami.

Moja ocena : 6/6Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


15 komentarzy:

 1. Muszę koniecznie poznać tę serię, bo za każdym razem mocno ją wychwalasz, więc faktycznie coś musi być na rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam, że jest tyle książek o tej dziewczynce!
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniale, mi zostało to do teraz;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością seria godna polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślałam że córka z wiekiem wyrośnie z Martynki, ale nic podobnego ciągle ją czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno nie było wpisu z kategorii: cykl niedzielny!
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, bo ten cykl przestał istnieć kilka miesięcy temu, gdyż w 2 osoby nie opłacało się go pisać.

   Usuń
 7. to pozycja, którą z chęcią kupię w prezencie dla córci przyjaciółki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, tylko akurat ta część jest raczej trudno dostępna.

   Usuń
 8. Ostatnio pojawiło się kilka nowych wersji Martynki, znam jeszcze dwie inne formy (poza oczywiście tymi standardowymi, które zwykle opisujesz).

  OdpowiedzUsuń