niedziela, 4 maja 2014

Ever After High. Księga Legend - sam decyduj o swoim losie.

Z pewnością niektórzy z Was, jeśli nie większość, pamięta ze swojego dzieciństwa piękną baśń pt. ,,Piękna i Bestia ". Posiadam obecnie w swojej biblioteczce kilka zbiorów baśni, jednak przerażające jest to, że tylko w jednej znalazłam tę, która mnie interesowała. Pozwólcie, że przytoczę Wam jej treść.


Pewien mężczyzna, posiadający trzy córki pewnego dnia wybierał się na targ. Dwie najstarsze zażyczyły sobie drogocenne prezenty, jednak najmłodsza poprosiła tylko o różę. Gdy starzec wracał z wyprawy zrobiło się już ciemno. Zatrzymał się więc w opuszczonej posiadłości, gdzie czekało na niego jednak pożywienie i miejsce do spoczynku. Rano, gdy opuszczał tamto miejsce zauważył piękne róże. Chciał zerwać jedną z nich dla swojej najmłodszej córki, jednak obok niego pojawiła się Bestia. Zażyczyła sobie, aby najmłodsza latorośl przyszła do jego zamku i zamieszkała w nim na stałe. Dziewczyna zgodziła się, jednak cały czas tęskniła za rodziną. Bestia sprawiła jej lustro, w którym mogła ich oglądać. Pewnego dnia zauważyła, że ojciec jest umierający i otrzymawszy pozwolenie opuszczenia posiadłości na 7 dni udała się do niego. Mężczyzna zdrowiał z każdą minutą, jednak Piękna zapomniała o swoim przyrzeczeniu. Siódmego dnia miała sen, w którym zauważyła, że Bestia jest umierająca. Czym prędzej udała się do jego posiadłości. Wyznała mu miłość, a wtedy przemienił się w pięknego królewicza, zamienionego w Bestię. Tylko siła prawdziwej miłości mogła zdjąć czar.

Morał płynący z tej książki doskonale można odnieść także do najnowszej serii, która ukaże się 21. maja nakładem Wydawnictwa Bukowy Las. Piękna, podobnie, jak i bohaterki książki miała wybór i sama mogła zdecydować o swoim losie. 

Jeżeli chcecie poznać losy swoich ulubionych bohaterów z dzieciństwa w nowej odsłonie to seria Ever After High będzie do tego odpowiednia.


Shannon Hale
Ever After High. Księga Legend
Ever After High. The Storybook of Legends
z angielskiego przeł. Ewa Pater

Data publikacji: 21 maja 2014
Cena det.: 34,90 zł (brosz.), 39,90 zł (tw.)
Format: 140 x 205 mm
Liczba stron: 320
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami i twarda
Gatunek: literatura dziecięca

Co roku podczas Dnia Dziedzictwa uczniowie zaczarowanej szkoły Ever After High składają podpisy w Księdze Legend, przyrzekając tym samym podążać drogą wytyczoną przez poprzednie pokolenia Królewien Śnieżek, Książąt na Białych Koniach i Kopciuszków. Wierzą, że odmowa udziału w ceremonii oznacza, że ich baśnie obrócą się w pył – a oni wraz z nimi.

Raven Queen nie jest tego taka pewna. Jest córką Złej Królowej i celem jej życia ma być wręczenie zatrutego jabłka córce Śnieżki. W sercu dziewczyny płonie bunt. Jedno wie na pewno: Zło nie jest w jej stylu.

Z kolei Apple White, córka słynnej „najpiękniejszej w świecie”, wprost nie może się doczekać Dnia Dziedzictwa. Uroczystość przypieczętuje bowiem jej przyszłe Szczęśliwe Zakończenie. Los dziewczyny jest jednak nierozerwalnie spleciony z losem Raven, a jeśli niepokorna rówieśnica nie podpisze Księgi Legend, wówczas obie bohaterki czeka... no właśnie?

ZAKOŃCZENIE TO DOPIERO POCZĄTEK…

Macie ochotę na tę serię?

Wpis powstał w ramach ambasadorstwa tej serii.

15 komentarzy:

 1. Ojej, moje ukochane bajki też gdzieś stoją i czekają... na moje własne dzieci:) Jeśli teraz będę kupować książeczki to już też raczej z myślą o nich :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Piękna i Bestia", wspaniała bajka mojego dzieciństwa. Oczywiście, że mam ochotę na tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam baśnie! A ta książka mogłaby być niezłą gradką dla mojej młodszej siostry :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam kilka razy. Bardzo wzruszająca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to o nową serię się bardziej rozchodzi:)

   Usuń
 5. "Piękna i bestia" to była jedna z ulubionych bajek mojej córki, która ma obecnie 24 lata. Bajkę nadal mam na kasecie VHS i mimo, że nikt już jej nie ogląda, nie mam sumienia jej wyrzucić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też do niektórych rzeczy mam sentyment i szkoda mi wyrzucić.

   Usuń
 6. "Piękną i Bestię" bardzo lubiłam. Ciekawa jestem co ta nowa odsłona porobiła z bohaterami. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też. Fragmenty, które otrzymałam zapowiadają się interesująco.

   Usuń
 7. Cudowna baśń. Mam do niej wielki sentyment. Ostatnio oglądałam film ,,Bestia'', który w moim mniemaniu był inspirowany tą bajką i bardzo mi się podobało.

  OdpowiedzUsuń
 8. ja wiem o czym jest !!!! O POPULARNYCH BAJKACH !!! NP ROSZPUNKA BOHATERKI TO HOLLY I POPPY O HAIR ALBO KRÓLEWNA ŚNIEŻKA BOCHATERKI RAVEN I APPLE ALBO ALICJA W KRAINIE CZARÓW MADDIE HATTER.

  OdpowiedzUsuń