sobota, 10 sierpnia 2013

,,Piotruś żywe srebro” Joanna Wilkońska

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 24
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, WAM

Joanna Wilkońska to autorka książek dla dzieci z serii ,,Katecheza dla najmłodszych”.

Piotruś od zawsze był bardzo ruchliwy, dlatego co chwilę miał jakieś skaleczenia i siniaki. Gdy mama wysłała go do sklepu po zakupy był bardzo zadowolony, czuł się taki dorosły. Kupił potrzebne produkty i udał się do domu. Niestety, na swojej drodze spotkał starszych chłopców, o których krążyły niedobre opinie. Chłopiec zaczął uciekać i się przewrócił, choć miał tego uniknąć…

Książka została napisana w nawiązaniu do przypowieści bliblijnej ,,O miłosiernym Samarytaninie”. W ten sposób dziecko można łatwo zaznajomić z pomocą innym i brakiem obojętności na los poszkodowanych.
Pozycja jest napisana w sposób prosty, wszystko można zrozumieć, treść nie jest skomplikowana. Nie jest jej także za dużo, także myślę, że nawet kilkuletnie dziecko ją zrozumie i zastosuje w swoim życiu.

Ilustracje są naturalne, ładne, aczkolwiek widywałam ładniejsze. W tym wydaniu jednak nie one odrywają najważniejszą rolę. Warto zwrócić uwagę na treść, która ma się stać głównym obiektem zainteresowania.
Ile razy już spotkaliśmy się z tym, że nie udzieliliśmy pomocy potrzebującemu lub też tej pomocy nie otrzymaliśmy. Należałoby mieć dobre serce i z chęcią udzielać pomocy. Czy jednak zawsze jest to możliwe?

Na końcu znajdują się ilustracje do pokolorowania przez małego czytelnika. Dzięki nim być może jeszcze lepiej zrozumie sens czytanej książeczki i zaznajomi się z przypowieścią.

Joanna Wilkońska to autorka do tej pory mi nieznana, jednak mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni.
,,Piotruś żywe srebro” to pozycja o bezinteresownej pomocy bliźnim, która powinna spodobać się każdemu z nas. W końcu tak często o tym zapominamy…

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


2 komentarze: