Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

wtorek, 30 kwietnia 2013

,,Skup się. Prosta droga do sukcesu” Leo Babauta

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 176
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Wydawnictwo M


,,Skup się. Prosta droga do sukcesu” Leo Babauta

Leo Babuta stworzył wspaniały poradnik o przeszkadzajkach w naszych czasach, który przeczytałam z ogromną przyjemnością.

W XXI wieku istnieje wiele przeszkadzajek, które odciągają nas od głównego zadania. Sami musimy przyznać, że wielokrotnie mamy włączone portale społecznościowe, emaila i wiele innych niepotrzebnych zakładek, które rozpraszają naszą uwagę. Gdy tylko zauważymy, że ktoś do nas pisze od razu zostawiamy rozpoczęte działanie i odpisujemy. Przyjęło się, że trzeba odpisywać od razu. Czy jednak to, że odpiszemy za kilka godzin zmieni coś w życiu naszego rozmówcy? Zapewne nie! Sama nie mam jakiegoś wielkiego parcia na natychmiastową odpowiedź.

Warto ustalić sobie godziny spędzania czasu na komputerze, odbierania poczty, sprawdzania Facebooka, czy odpisywania na emaile. Przez kilka godzin można w ogóle tego nie robić, informując o tym wcześniej znajomych. Przez to ciągłe sprawdzanie nie możemy w pełni skupić się na wykonywanym zadaniu.

Gdy spędzamy czas tylko z rodziną nie bierzmy także ze sobą telefony komórkowego, gdyż tylko niepotrzebnie będzie nas rozpraszał. Lepiej poświęcić ten czas bliskim, niż zaprzątać sobie głowę niepotrzebnymi wiadomościami. Warto także ograniczyć korzystanie z komórki do minimum.
Ideą książki jest pozostawienie wszystkich przeszkadzajek, nie mają nam przeszkadzać, gdy wykonujemy ważną czynność.

Po książkę sięgnęłam z wielkim zainteresowaniem i w sumie nie żałuję, że się z nią zapoznałam. Gdy tylko zobaczyłam ją w ofercie wydawniczej wiedziałam, że to poradnik  sam raz dla mnie. Choć nie do końca. Nie wiem, czy tą pozycję można nazwać prawdziwym poradnikiem. Jest to zbiór osobistych porad autora, które trafią do każdego z nas.

Całość napisana jest w sposób prosty, podzielona na rozdziały, wypunktowana. Wszystko zostało umieszczone czytelnie. Czytelnik nie będzie miał problemu z odnalezieniem potrzebnych mu zagadnień.

Z twórczością autora zapoznałam się po raz pierwszy, jednak jeśli w przyszłości trafię na inną jego pozycję bez wahania zaznajomię się także z nią, gdyż będę miała świadomość tego, że warto to uczynić !

,,Skup się. Prosta droga do sukcesu” to tak naprawdę pozycja dla każdego z nas, gdyż przeszkadzaj ki znajdują się wszędzie!

Moja ocena : 5,5/6

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :


12 komentarzy:

 1. zapewne po poradnik bym nie sięgnęła, z recenzji nie odczułam, żeby zawierała coś odkrywczego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odkrywczego może nie, ale dowiedziałam się kilku nowych rzeczy:)

   Usuń
 2. jak nie mam czasu, to nie odpisuję ;) wpadam tylko na chwilę, robię, co mam zrobić i znikam. Jeśli ktoś coś do mnie napisze, to odpiszę, gdy będę mogła ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Często sama sobie wytyczam godziny siedzenia przed komputerem, by potem mieć dosyć czasu na naukę, więc ta książka nie jest dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka dla mnie. Czasami za nic w świecie nie potrafię się skupić. Rozprasza mnie milion rzeczy i pewnie nawet jakbym przeczytała ,,Skup się..." to i tak byłabym tak samo zakręcona. Lubię jak wiele rzeczy dzieje się wokół mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem przydałoby mi sie cos takiego, często moje myśli uciekają w zupełnie inne obszary niż powinny, ale obawiam się, że po poradnik nie sięgnę. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie lubię, jak ktoś, lub coś próbuje mi organizować czas. Czuje się wtedy ubezwłasnowolniona, dlatego powyższy poradnik nie trafia w moje gusta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie lubię ograniczania czasu, ale warto go kontrolować:)

   Usuń