Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

sobota, 16 marca 2013

,,Pasjonat oczu” Sebatian Fitzek

Wydawnictwo: G+J
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 420

Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf,,Pasjonat oczu” Sebatian Fitzek

Sebastian Fitzek to niemiecki autor, jak dotychczas, dwutomowej serii o losach psychicznie chorych dwóch mężczyzn.

Aleksander Zorbach był ojcem, który nie poświęcał wiele czasu synowi. Porywacz postanowił się na nim zemścić, najpierw zabijając jego żonę, a następnie uprowadzając Juliana. Miał tylko 45 godzin i 7 minut na uratowanie syna, niestety na miejsce przybył po wyznaczonym czasie. Nie znalazł ciała potomka, choć prawdopodobnie miało się tam znajdować. Gdy obawiał się, że wszystko już stracone zadzwonił telefon – czego mógł chcieć od niego porywacz, który zabijał dzieci, a po śmierci wydłubywał im lewe oko?!

Drugi groźny przestępca znajdował się w zakładzie karnym. Alina, niewidoma, miała za sprawą swoich nadprzyrodzonym zdolności dowiedzieć się, gdzie znajduje się jego sala chirurgiczna, na której obcinał kobietom powieki. Udało jej się coś przewidzieć, jednak nie podzieliła się z nikim swoją wiedzą. Mężczyzna obiecał jej odzyskanie wzroku. Z jednej strony bardzo się tego obawiała, choć bardzo chciałaby zobaczyć Juliana, z którym odbyła stosunek, gdy Julian został porwany, choć wtedy jeszcze o tym nie wiedzieli…

Alina to niewidome medium. Straciła wzrok w wieku 3 lat. Dzięki swoim nadprzyrodzonym siłom udawało jej się czasem przewidzieć przyszłość i zapobiec tragedii. Nie wiedziała tylko, że to ona może stać się ofiarą.
Alexander bardzo kochał rodzinę, lecz psychopata mu ją zabił. Postanowił za wszelką cenę się na nim zemścić, choć czy tak naprawdę było mu to dane? Prawda miała okazać się zaskakująca!

Jeden z mężczyzn obcinał swoim ofiarom powieki, aby mogły patrzeć na swoje winy. Następnie wielokrotnie je gwałcił. Na jednej z nich, Tamarze, zabieg wykonał bez znieczulenia. Kobieta nie mogła po tym dojść do siebie, popadła w obłęd.

Z domu zniknęła także 16-letnia dziewczyna, której matka alkoholiczka poszukiwała z pomocą Aliny. Dziewczynę udało się odnaleźć, jednak miało to ze sobą pociągnąć groźne konsekwencje dla niewidomej..

Akcja powieści toczyła się kilkuwątkowo, co bardzo mi się podobało i potęgowało napięcie. Nie mogłam doczekać się kolejnych stron thrilleru, który pochłonął mnie bez reszty. Muszę przyznać, że długo nie mogłam zapomnieć o tej książce, gdyż była tak autentycznie opisana, że bałam się przebywać we własnym mieszkaniu… Oznacza to tylko tyle, że ta pozycja to jedna z najlepszych jakie czytałam z tego gatunku!

Niektóre wątki nie zostały jeszcze rozwiązane, inne skończyły się inaczej, niż bym się spodziewała. Mimo wszystko thriller trzyma w napięciu do ostatniej strony, autor co chwilę ujawniał jakieś nowe fakty, których się nie spodziewałam. Gdy już myślałam, że udało mi się rozwiązać zagadkę okazywało się, jak bardzo się myliłam.

Książkę uważam za udaną pozycję. Nie trzeba czytać pierwszej części, aby zorientować się w fabule. Ja bardzo miło spędziłam przy niej czas i nie żałuję, że zdecydowałam się, aby ją przeczytać.

,,Pasjonat Oczu” to bardzo dobrze napisany przez niemieckiego pisarza thriller, który polecam każdemu, kto chciałby poznać dalsze losy bohaterów, z pewnością się nie zawiedziecie.

Moja ocena : 6/64 komentarze: