środa, 13 listopada 2019

,,Spirit Animals. Opowieści zwierzoduchów" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2019
Format: Książka
Liczba stron: 320
Do kupienia: Empik

Z serią ,,Spirit Animals" zapoznaję się już od kilku ładnych lat. Na rynku obecnie jest już kilkanaście tomów tego cyklu.

Tym razem możemy zapoznać się z 5 opowiadaniami, które mówią o tym, jak faktycznie wyglądało życie pierwotnych Wielkich Bestii. Dzięki tej części dowiemy się, jak to wszystko wyglądało z ich perspektywy.

Mamy okazję zapoznać si,ę z historiami Kovo, Jhi, Urazy, Briggana i Essix. To właśnie teraz dopiero tworzy się armia Pożeracza, to własnie teraz po raz pierwszy mamy do czynienia z Żółcią, która sprawia, że ludzie na siłę podporządkowują sobie zwierzęta.

Bardzo mi się ta część podobała z tego względu, że pokazuje, ile pojedyncza jednostka była w stanie poświęcić dla dobra Wielkiej Bestii. Najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie z Jhi, ale wszystkie i tak zasługują na przeczytanie. Każda historia jest niezwykle wzruszająca.

,,Spirit Animals. Opowieści zwierzoduchów" Praca zbiorowa to 5 dość krótkich opowiadań, dzięki którym poznamy te Wielkie Bestie tuż na początku planowania wielkiej wojny z Pożeraczem.

Moja ocena: 4.5/6

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Wilga


3 komentarze:

  1. Miałam na nią kiedyś ochotę

    OdpowiedzUsuń
  2. To muszą być interesujące opowiadania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam 7 część tej serii i gdybym miała czas i okazję z chęcią przeczytałabym od początku. Bardzo fajna opowieść.

    OdpowiedzUsuń